Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Objevte kouzlo skandinávského stylu bydlení

Led 2016 Autor: Redakce

Už podle názvu je zřejmé, že skandinávský styl pochází ze severních zemí, kde jsou již po dlouhou dobu jasné trendy v bydlení. Vzhledem ke krátkým dnům je snaha vytvořit co možná nejvíce světlý a útulný interiér. I díky úspěchu prodejců nábytku se povedlo rozšířit tento styl bydlení téměř do celého světa.

skandinavsky styl

Přírodní prvky a materiály

Pro skandinávský styl je ideální otevřený vzdušný prostor, kam umístíte pár kusů nábytku z přírodního materiálu a je to. V jednoduchosti je krása a hlavní přednost tohoto interiérového stylu. Téměř naprostou nutností je použití dřeva, kdy například nábytek bývá bez nátěru tak, aby vynikl přirozený dřevěný dekor.

Hlavně světlé barvy

Protože je v severských zemích hodně tma a dny bývají krátké, hrají hlavní roli světlé barvy. Cílem je opticky zvětšit prostor a zesvětlit každou místnost tak, aby vypadala pozitivněji. Základem je tedy bílá, světlé béžové odstíny dřeva či lehounce šedá.

interier skandinavsky

Inspirujte se na internetu

Pořádnou inspiraci najdete hlavně na internetu, kde si můžete vyhledat vizualizace či fotografie zařízených interiérů. Cenné náměty na pořízení vybavení a vzájemného sladění najdete i přímo v obchodech se skandinávským nábytkem.

S doplňky opatrně

Skandinávský styl sází na jednoduchost, vzdušnost a praktičnost, z čehož je zřejmé, že příliš doplňků je spíše na škodu. Ideálně by každá z věcí měla mít své praktické využití. Zároveň se však fantazii meze nekladou a skandinávský styl se krásně kombinuje například s vintage.

interier skandinavsky

Kde nakoupit nábytek a vybavení ve skandinávském stylu?

Určitě nikoho nepřekvapí, že největší zásobu a výběr nábytku, doplňků a dalšího vybavení ve skandinávském stylu, se dá pořídit v obchodech Ikea. Tento švédský řetězec totiž přímo vychází z tohoto konceptu, od čehož se odvíjí celá nabídka. Pěkné věci určitě najdete i v jiných menších kamenných obchodech a e-shopech.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Pro 2023>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist