Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Nyní je čas pro nové obnovení růstu fuchsií

Dub 1702 Autor: Redakce

Ty totiž přezimují ve vegetačním klidu, bez listů. Ideální je teplota 5-10°C a nevadí dokonce ani tma. Není potom div, že se jim v jarním období musíme pečlivě pověnovat. Jedině tak naše truhlíky obohatí záplavou přenádherných, často i voňavých, květů.

fuchsie

Jarní růst nastartujeme především přendáním rostlinky na světlé místo, nikdy ale ne na přímé slunce. Pokud je rostlina déle nepřesazována, vyjmeme ji z květináče, zbavíme se přebytečné zeminy a přesadíme ji do o kousek většího truhlíku. Použijeme klasický zahradní substrát s malým přídavkem rašeliny. Použít můžeme také substrát pro kyselomilné rostliny. Velmi důležité je také ostříhat zaschlé větve a očistit rostlinu od zbytků listů a podobně. Při jakékoliv manipulaci dáváme velmi dobrý pozor, abychom nepoškodili loňské větvičky. Všechny zbylé je možné seříznout klidně i na poloviční délku.

Co dělat, když jsme fuchcie zimovali ve světlé chladné místnosti a už začíná rašit? Odborníci radí ponechat jen spodní výhonky a ostatní zaštípnout. Byly by totiž příliš slabé a pod tíhou květenství by se stejně lámaly.

V této době také zintenzivníme a zpravidelníme zálivku. Fuchsie nesnesou tvrdou vodu. Proto používáme převařenou odstátou vodu o pokojové teplotě nebo vodu dešťovou. Následující období je pro rostlinu rozhodující, proto ji můžeme pravidelně (každých 14 dní) přihnojovat například hnojivem na azalky, které neobsahuje vápník.

Po zmrzlých, tedy v polovině května můžeme fuchsie letnit na chráněném stanovišti v polostínu. Nemusíte se obávat, protože zejména starší rostliny dobře snášejí i nízké teploty klesající až téměř k nule. Nikdy nic nezkazíte, pokud budete sledovat předpověď počasí.

fuchsie

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Nyní je čas pro nové obnovení růstu fuchsií
Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist