Internetový hobby magazín

Menu

Zajímavosti

Nejnovější články

Novoroční předsevzetí: Jak se pustit do hubnutí?

Led 2103 Autor: Redakce

S příchodem nového roku bývají fitness centra přeplněná, ovšem v letošním roce je situace trochu jiná. Koronavirová pandemie totiž donutila vládu zavřít nejen maloobchody, ale i služby, fitness centra a tělocvičny, a proto vám nezbývá nic jiného než se pustit do domácího cvičení. Jaké cviky jsou tedy účinné? Je vhodné si pořídit i nějaký přístroj? Co dělat, pokud nemáte příliš mnoho místa?

Používejte vlastní tělo jako cvičební nástroj. Cvičení s vahou svého těla je jeden z nejúčinnějších způsobů, jak se zbavit přebytečného tuku, jenž se na vás přilepil během vánočních svátků. Zlepšíte vytrvalost a spálíte kalorie. Velice dobré jsou i kruhové tréninky.

cviceni online

Foto: Steve Buissinne, Pixabay

 

Jóga je způsob, jak zpevnit tělo

S jógou zpevníte všechny svaly na těle. Spousta sportů bývá totiž zaměřena především na jednu skupinu svalů. Cyklisti mají například vypracované nohy, hráči tenisu zase ruce. Jóga pomáhá stav balancovat, odbourává bolesti zad, zlepšuje rovnováhu i koordinaci, zbavuje stresu a pomáhá při hubnutí.

Jestliže s jógou teprve začínáte, hledejte hlavně videa pro začátečníky, abyste si osvojili základní pravidla. Zkuste si najít třeba Youtube kanál Zuzany Plíhalové, profi fitness trenérky, která nabízí veškerá svá cvičební videa zdarma.

zuzana plihalova

Foto: Zuzana Plíhalová

 

Orbitrek a rotoped pomohou s redukcí hmotnosti

Pokud máte dostatek volného prostoru na nějaký posilovací stroj, nabízí se vám spousta možností. Oblíbené jsou především rotopedy, ovšem často končí jako odkládací plocha na oblečení. Přitom rotoped vám pomůže zhubnout a celkově zlepší zdraví. Jízda na kole je totiž považována za jedno z nejlepších kardiovaskulárních cvičení.

Dalším pomocníkem při cvičení se může stát orbitrek. Posílíte zejména spodní část těla (stehna, lýtka a hýždě), ale do cvičení se zapojují i paže, ramena a celá záda. Orbitrek nezatěžuje klouby, vhodný je dokonce pro lidi s větší nadváhou.

Rotopedy i orbitreky se dají sehnat od pár stovek až po několik tisíc či desítek tisíc korun. Záleží na tom, co od strojů očekáváte. Ideální je najít nějaký kompromis. Poohlédněte se i na bazarových stránkách, kde lidé prodávají zánovní rotopedy za zlomek ceny.

Jogging, chůze a běh

Preferujete spíše pohyb na čerstvém vzduchu? Pro začátek vyzkoušejte rychlou chůzi a jogging. Zapojíte běžecké svaly. Jogging není běh jako takový, jak se spousta lidí mylně domnívá. Při joggingu střídáte pomalý běh a chůzi. Spálíte tuk, redukujete tělesnou váhu, zlepšíte si kondici, a potom nastane den, kdy budete běhat v kuse i několik kilometrů. Při běhání, joggingu a chůzi dbejte na dobré oblečení, aby odvádělo pot od těla, ale zároveň byste v něm neměli prochladnout.

Cviky, které stačí dělat 5 minut denně

Pro časově vytížené jedince jsou připraveny cviky, které vám zaberou pět minut denně. Jedná se o takzvaný HIIT trénink, tedy vysoce intenzivní intervalový trénink, při němž 50 sekund cvičíte, 10 sekund oddychujete. Do cvičení dávejte všechno, jeďte prostě naplno. Stačí si na každý den sestavit HIIT trénink z pěti cviků. Uděláte jeden cvik po dobu 50 sekund, dáte si 10 sekund pauzu, pak se hned pouštíte do dalšího cviku.

Některé tréninky bývají nastaveny na 20 sekund cvičení, 10 sekund pauza či 40 sekund cvičení a 20 sekund pauza.

Nezapomeňte na správný jídelníček

Cvičení by bylo k ničemu, kdybyste nedodržovali stravu. Změňte svou životosprávu od základů, pokud jídelníček tvořila nezdravá, smažená a příliš tučná jídla. Vyhněte se smaženým pokrmům, zapojte do jídel více zeleniny a ovoce. Pamatujte, že při hubnutí strava tvoří 80 % úsilí.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist