Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Novinky v zahradách i truhlících

Srp 1107 Autor: Redakce

petunie novinkyPozdrav z Jaroměře je stará odrůda petunie, typu supervisima s obřím květem, která se vrací do obliby i dnes. Novinkou je Petunie Purple velvet, která vytváří až metr převis. Další novinkou je růžová odrůda Rose vein velvet. Hodně oblíbené jsou i petunky z rodiny Lavina, které první rostou nahoru a pak se převáhnou a vytvoří převisy. Diamond paerly je dokonale převislá grandiflora, vhodná i pro kobercové záhony o výšce cca 20 cm.

Semena petunií

Hybridní osivo petunií vzniká zkřížením matečných rostlin. Základem je šlechtitel, který rostliny pro křížení vybere. Mateřská rostlina se vykastruje tím, že se prašníky z malého květu odstraní. Pak se nanese na zralý květ pyl z otcovské rostliny. Pyl lze vysát nebo použít štěteček.

Nové odrůdy letniček

cinie novinkaPtylotus joeyJde o odrůdy cinií Swizzle, které jsou vhodné pro květináče i záhony. Swizzle scarlet cínie je v barvách červeno-žlutých (podobá se malé slunečnici). Dalším kultivarem v tmavě rudé barvě je Swizzle cherry o výšce 25-30 cm. Překvapí vás plnými květy. Swizzle cinie bohatě kvetou i koncem léta.

Ptylotus joey (obrázek vpravo) je žhavá novinka mezi letničkami, která se perfektně hodí pro naše klimatické podmínky. Pochází z Autsrálie a má cca 10 cm dlouhé šišticovité květy. Lze ji pěstovat jako balkonovku v nádobě i na záhoně.

Trvalky

rudbeckie novinkaVelmi hezká je Toto gold nízká rudbekie, plnokvěté goldilocks, cherokee sunset. Tyto oranžovo mahagonové košaté květy jsou vhodné k řezu a ozdobí všechny záhony. Tmavě fialová Cherry brandy rudbeckie bude novinkou pro rok 2012.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Novinky v zahradách i truhlících
  • Jana 7.8.2011 (18:05)

    Už léta si pěstuju petunky ze semen, nejen že mám vždy nové barvy a novinky se líbí mě i sousedům, ale navíc vyjdou mnohem levněji než každý rok nakupovat sazenice!

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist