Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Novinky-kvetoucí okrasné keře

Bře 1130 Autor: Redakce

ořechoplodecKeře, zejména ty se zajímavými listy, květy nebo plody, jsou zejména v moderních zahradách velmi vyhledávanými. Na výběr máte nespočet novinek v kvetoucích keřích a vždy se musíte rozhodnout, zda mají dělat parádu začátkem vegetačního období, v létě nebo na podzim. Podzim je pro většinu zahrad smutným obdobím, ale krásnými keři jako je například modře kvetoucí ořechoplodec či ibišky, můžeme celou situaci zachránit.

Ořechoplodec je zakrslejší kompaktnější rostlina s lesklými listy a sytě modrými květy. Vhodné je slunné stanoviště a dokonce snáší i mírné sucho. Musíme ale dbát na výživnou humózní půdu. Všechny kultivary absolutně mrazuvzdorné, nenáročné a vyžadují jen jarní řez.

Novinkou na poli okrasných keřů je i druh rakytníku, a to rakytník orange energy. Tato odrůda v plodech obsahuje více vitamínu C, je velmi odolná a bohatě plodí. Hodí se na všechna stanoviště, jako každý rakytník je nenáročná a lze ho použít i jako živý plot. Okalinadborníci ho doporučují i jako výsadbu v blízkosti dětských hřišť, protože vylučuje silice, které čistí vzduch ale má trny.

Krušina olšová je mezi zahrádkáři dosti známý keř nebo méně vzrostlý strom. Nový kultivar může dokonce nahradit živé ploty, protože má sloupovitý habitus.

Kalina zubatá je původem z kanady, ale u nás zdomácněla zejména ve větších parcích či zahradách. Jde o krásný kompaktní keř se zubatými listy a podzimními plody. Během léta nás potěší bílými nebo narůžovělými květy.

Hortenzie latnatá je vytrvalý větší dřevitý keř, takže netrpí mrazem. Tento keř má cca 2 metry, ale řezem je lze urdžet kolem  1m. Kvetou každý rok a nakvétají bílo-krémovou barvou a následně se vybarvují a kvetou 3 měsíce. Barva je většinou závislá na pH půdy.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist