Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Nové možnosti a trendy v oblasti tapet do interiéru

Kvě 1309 Autor: Dana Peštová

tapetovaniMálokdo by chtěl mít tuctový dům či pokoj. Každý má naštěstí jiný vkus a styl, a tomu odpovídají i barvy a celkové ladění interiéru. Přesto mnoho lidí ovlivňují aktuální trendy v oblasti bydlení. Nechat se občas inspirovat není na škodu.

Pokud přemýšlíte, jak trochu ozvláštnit a oživit místnost a nechcete se pouštět do nákladnější a náročnější přestavby či změny vězte, že barvy dělají divy. Nemusíte si nutně hrát s výmalbou, zkusili jste se přemýšlet nad tapetami?

Ne, ne, celý obývací pokoj pokrytý záplavou drobných kvítek na papírových tapetách se do módy opravdu nevrací. Za posledních třicet let se změnilo mnoho, materiály ze kterých se tapety vyrábějí, technologické postupy, dekory i barvy tapet. Navíc se většinou nepřistupuje k vytapetování všech stěn pokoje. Tapety se staly výrazným prvkem a dominantou oživující interiér. V módě jsou velké motivy na jednu stěnu, její část nebo zajímavou niku v prostoru. Jedním z typů tapet dostupných na českém trhu jsou tapety z kvalitních vinylových fólií, na které není nutné nanášet lepidlo. Navíc lze koupit celou řadu samolepek s motivem, který se může opakovat na více místech v bytě.

Tapety se většinou prodávají v rolích ve standardní šíři 45, 53 nebo 95 cm. Pokud máte chuť trochu experimentovat, zkombinujte více tapet se stejným motivem, lišících se barvou nebo naopak více motivů, jejichž společným prvkem je barva.

Ani papírovým tapetám v dnešní době neodzvonilo

klasicke tapetyBývají ale pevnější a lépe se s nimi pracuje. V případě, že stěna, na kterou chceme tapetu aplikovat je pórovitá či velmi savá, ještě více si usnadníte práci, když nanesete lepidlo nejprve na ni, necháte lepidlo několik minut zavadnout a poté aplikujete lepidlo na tapetu.

Vliesové tapety

Stále vyšší oblibě se pro svou nadstandartní kvalitu a stálobarevnost těší vliesové tapety, které se skládají z vláken viskózy a celulózy a neobsahují skelná vlákna. Výsledkem jsou antialergenní tapety, které nijak nezapáchají. Při lepení vliesových tapet lze lepidlo nanášet buď přímo na tapetu, nebo pohodlněji na stěnu. Stěny by měly být pokud možno hladké, bez prasklin a jiných povrchových kazů, které by mohly dělat problémy při přilnutí tapety k podkladu. Drobné nedostatky vyhladíme po přilepení tapety pomocí tapetovacího kartáče nebo hladítka. Není to nic složitého, stačí postupovat směrem ke krajům tapety.

omyvatelne tapetyFototapety, ale i na jakékoliv jiné těžké, strukturované a plastické tapety z papíru, vinylu nebo textilií se lepí speciálními lepidly. Příkladem je třeba Metylan speciál nebo Beeline.

Do namáhaných míst lze použít omyvatelné tapety. Omyvatelnost lze získat i díky použití speciálního ochranného nátěru na běžnou tapetu.

Trochu dražší, ale za to originální, jsou velkoformátové fototapety, jejichž podkladem je kvalitní papír. Speciální tisk zaručuje stálobarevnost a omyvatelnost fototapet. Fototapety promění dětský pokojík v dokonalou džungli, fotbalové hřiště nebo pohádkovou zemi. V obýváku zase vytvoří dokonalou iluzi zahrady nebo třeba mořského pobřeží. Možností je nepočítaně. Pokud chcete pro své děti něco opravdu extra, vyberte designové 3D fototapety.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události

Přidat na Seznam.cz

Spolupracujeme:
Odběr novinek


Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist