Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Nevyhovuje vám Lignohumát? Zkuste HuminoVital

Dub 1228 Autor: Redakce

pripravek HuminoVitalS pomocnými rostlinnými přípravky se na našem trhu roztrhl pytel. Zdaleka nejvyhledávanější je Lignohumát, a to zejména díky univerzálnosti jeho použití. Dá se použít na množení, jako zálivka i postřik na list. Obecně o pomocných kapalných přípravcích platí, že podporují růst rostlin, tvorbu květů, plodů a vyšší výnosy rostlin. Stejně tak je využijete i pro balkonové nebo pokojové rostliny.

V nadpise zmíněný huminovital je další z rodiny přípravků s vysokým obsahem huminových a fulvo kyselin, které mají stimulační a protistresový účinek. Další stimulační látky výrazně podporují proces fotosyntézy, která má za následek zvýšení zelené listové plochy, zkvalitnění příjmu živin a vláhy, takže dochází k celkovému zesílení rostliny a ke zvýšenému ukládání zásobních látek do plodů ovoce a zeleniny nebo do květů u okrasných rostlin.

Dále obsahuje makro i mikroprvky, jako je jod (potřebný pro činnost enzymů), bor, molybden a další. Patentované složení je obohaceno o rostlinám přístupné stříbro, které má navíc protiplísňové a antibakteriální účinky. HuminoVital se používá podobně jako Lignohumát, tedy zálivkou nebo postřikem na list v době hlavní růstu rostlin až do pozdní vegetace, nejlépe třikrát v době hlavního růstu rostlin. Zamezíte tak zbytečnému stresu, který na rostliny působí vlivem počasí, přesazování a podobně. Vekou výhodou je, že huminové přípravky lze použít spolu s hnojivy nebo s přípravky na ochranu rostlin a smáčedly. Dalším pomocným přípravkem je kapalný půdní kondicionér pro úsporu zálivkové vody až o 50%. O tomto přípravku se dozvíte více v některém z následujících článků.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist