Nepodceňujte u psů zubní plak a kámen
Zubní plak a kámen jsou asi nejčetnějším problémem většiny psů. Pokud psovi zuby nečistíte, brzy vás překvapí nelinoucí vůně z jeho úst. To zubní plak pokryl zuby, zahnívá a smrdí. Zápach z tlamy ale může přerůst až v záněty dásní, uvolňování zubů a s tím spolejené bolestivé přijímání potravy. Záněty dásní navíc mohou přerůst až v infekce celého organizmu (sepsi).
Zubní plak
Zubní plak se tvoří na zubech psů stejně jako lidí neustále. Člověk si minimálně 2x denně vyčistí zuby, ale to u psů není možné. Jde o bakteriální mazlavý povlak zubů a dásní, který odstraníme čištěním (použijte zubní potřeby pro psy). Pravidelně psovi podávejte kosti z bůvolí kůže a pamlsky pro orální hygienu. Pamlsky a granule ale vyčistí zuby jen částečně.
Proto psovi čistěte zuby. Pokud si pes zuby vyčistit nenechá, kupte mu sprej na čištění zubů. Spej má zklidňující a zvláčňující účinek, čistí zuby a posiluje zubní sklovinu. Působí jako prevence zánětlivých onemocnění, redukuje růst nebezpečných bakterií a tvorbu zubního plaku. Pokud zubní plak pravidelně neodstraňujeme, může kalcifikovat a tím se přeměněnit ve větší problém-zubní kámen. Na téma zubnío kamene u sů se rozepíšeme v některém v příštích příspěvků.
Přípravky na zuby pro psy
Zubní pasty jsou základem a měl by je sposlu s kartáčkem pro psy mít každý chovatel. Na výběr máte mátové zubní pasty, pasty pro psy s TTO nebo enzymatické pasty s masovou příchutí. Existují také spreje, které čistí zuby a odstraní zápach z pusy.
Novinkou na trhu je ale systémový přípravek PlaqueOff® Animal, který slouží k celkové dentální hygieně.
Obsahuje přírodní extrakty z rostlin, které díky slinám pomáhají bojovat proti plaku i kameni. Tento produkt je odzkoušený spokojenými chovateli, ale jeho účinek zaručují i klinické testy, které také pravidelné užívání podporují.
Komentáře k článku
Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.