Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Není Roundup jako Roundup

Bře 1307 Autor: Redakce

ROUNDAP aplikace geluPlevel je neuvěřitelně rafinovaný. Kulturní rostliny by se bez naší pomoci neměly vůbec šanci na zahradě probojovat k živinám, vodě a slunci. Způsobů, jak se zbavit plevele je samozřejmě mnoho.

Velmi účinné je vykopávat plevel mechanicky, kdy ale musíte plevel vytrhnout i s kořeny. Jde o velmi zdlouhavý způsob, který prověří trpělivost i záda nejednoho stoika. Podle některých odborníků je velmi vhodné na přelom února a března rozhodit na vlhkou půdu nebo na právě rozmrzlé plevelné rostliny dusíkaté vápno. Zdaleka nejjednodušším a nejúčinnějším způsobem je ale aplikace herbicidů, které nám pomohou se plevele na dlouhou dobu zbavit. Totální herbicidy totiž likviduje listy, výhonky i kořeny.

Velmi vyhledávaný herbicidním přípravkem je Roundup, který obsahuje vysoce účinné látky vyvinuté původně pro zemědělskou velkovýrobu. Jeho velkou výhodu spatřujeme v tom, že se dá pořídit v mnoha baleních a typech a vyhubí téměř všechny druhy plevele včetně hluboko kořenících trvalek, jako například přesličku, svlačec nebo kopřivy.

Kterou z variant přípravku Roundup použít proti plevelům?

Jak již bylo řečeno, Roundup můžete zakoupit v malém hobby i větším balení, s postřikovačem i bez něho.

gelovy ROUNDAPVelmi vyhledávané jsou také tekuté koncentráty k použití na velkých plochách až po výhodné spreje k okamžitému použití jako je „Ready to Use Pump’N Go. Naprostou novinkou je gel, o kterém se více dozvíte právě v dnešním příspěvku. Pojďme si ale jen krátce shrnout jednotlivé typy Roundupu, které běžně seženete v zahradnictvích, hobby marketech, ale samozřejmě také na Internetu (obrázky přípravků najdete ve fotogalerii níže).

Roundup Expres 6h 1,2 l (Ready to Use)

Jde o praktický předem namíchaný herbicid s velmi rychlým nástupem účinku a vizuálním ničením plevele již 6 hodin po aplikaci. Jistě vás zaujme možnost nastavení trysky pro postřik jednotlivých rostlin nebo plošnou aplikaci s tím, že je hlavice opařena proti skapávání, a tak 1 litr přípravku stačí na přibližně 1000 plevelných rostlin.

Roundup Expres 6h 3 l (Easy Sprayer)

Unikátní ergonomické balen předem namíchaného herbicidu. Nemusíte pročítat návody a složitě propočítávat ředění přípravku. Jistě vás zaujme rychlý nástup účinku a výsuvná aplikační pistole s prodloužením.

Roundup Expres 6h 5L Pump n Go

Další z rodiny předem namíchaných herbicidů v unikátním tlakovém postřikovači pro likvidaci plevele až na ploše 150 čtverečních metrů s možností regulovatelného postřiku po jednom natlakování.

Roundup Aktiv 140ml, 280ml, 540ml koncentrát

Výhodné balení koncentrátů pro všechny, kterým nevadí nasadit si rukavice a po vlastní ose si herbicid naředit. Samozřejmostí všech balení je víčko s odměrkou a dětskou pojistkou

Roundup Gel

Roundup GelTaké máte občas pocit, že při postřiku plevele je velmi jednoduché zasáhnout totálními herbicidy také okolní kulturní rostliny? Právě proto společnost Substral vyvinula přípravek Roundup Gel, který se nanáší na plevel podobně jako tuhé deodoranty do podpaží. Ostatně jednoduchost a přesnost aplikace herbicidu je přesně to, po čem zahrádkáři volají už dlouhou dobu. Gel zvládnete dávkovat jedním prstem. Díky tomu, že máte jednu ruku volnou, se mohou i ti šikovnější z vás vrhnout i na likvidaci plevele na menších plochách trávníků. Naprostou klasikou je ale použitá ve skalkách, na zeleninových i okrasných záhonech a samozřejmě na cestičkách, u obrubníků a podobně. Po likvidaci plevelů je gel rozložen půdními mikroorganismy a můžeme začít s úpravou půdy pro výsev či výsadbu kulturních plodin.

A jak Roundup Gel funguje?

Jednoduše stiskněte dávkovač gelu a nanesete jej na plevel. Ten díky gelovému složení ulpí na listech mnohem lépe, než valná většina herbicidních postřiků. Nedochází ke stékání a kontaminaci půdy či okolních rostlin. Herbicidy totiž všeobecně do plevelů přecházejí jen a pouze zelenými částmi. Díky cévám v listech jsou pak rozváděny až ke kořenům a tak dojde k úhynu naprosto celé rostliny. V žádném případě pak nemusíte kořeny vykopávat, stačí jen nevzhledný seschlý plevel odstranit ze zahrádky.

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

3 reakce na Není Roundup jako Roundup
  • Jan 24.10.2018 (14:14)

    Roundup je smrtelně nebezpečná rakovinotvorná s…ka, kterou se stříká většina zemědělských produktů. Chraňte se toho, abyste si tímto smrtonosným kotejlem zaneřádili poslední kousky vlastní půdy, kde si ještě můžete vypěstovat zdravé plodiny.

  • Jindra 15.5.2015 (19:53)

    No totální zklamaní…vždyt ta blbost vubec nefunguje..nazabije to pampelišku natož pak kopřivu. Jelikož jsem tenhle výrobek koupil poprve chtěl sem ho vyzkoušet aplikoval jsem na pampelišky a kopřivy tak abych přesně mohl sledovat co se děje….14 dni a neděje se nic plevel si vesele roste dal..

  • Libuše 10.7.2013 (11:32)

    Dobrý den.Včera jsem si zakoupila Roundup gel a pustila se do práce.Musím se vyjádřit jak se mi dařilo.Jsem zklamaná protože jsem potřebovala zlikvidovat pampelišky v zeleném porostu a po pár kusech mně tak bolela ruka a dokonce mi tato likvidace trvala příliš dlouho.Bohužel mně přestalo bavit vynakládat sílu k vytlačování gelu a vrátila jsem se k mému osvědčenénmu postupu – NÁTAHNOUT SI RUKAVICE, VZÍT ŠTĚTEČEK A ODSTRANIT VÍČKO A NORMÁLNĚ POTŘÍT GELEM DANÝ PLEVEL.Za chvíli jsem měla práci hotovou. Teď jen počkám až prostředek začne mít výsledky. Já si dovoluji navrhnout výrobci praktičtější aplikátor s jedním otvorem a měkčím materiálem.Vymáčkávat dalo dost úsilí. S tímtež hodnocením souhlasí mí známi, kteří si také gel zakoupili a nezávazně na sobě jsme se uchýlili ke štětečku. Zdravím a přeji hezký letní den. Libuše.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist