Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Nenechte si znepříjemnit letní večery otravným hmyzem

Kvě 1806 Autor: Redakce

Letní období si většina z nás spojuje se sluncem, teplem, případně vodou. Také zahradní party, nepostradatelné „grilovačky“ s přáteli patří k oblíbeným kratochvílím. Opékání buřtů, zpěv za doprovodu kytary, ale i romantické posezení na lavičce v parku se může lehce změnit v otravnou záležitost, pokud nás obtěžuje všudypřítomný hmyz. Každoročně proto utrácíme peníze za mnohdy až nepochopitelně drahé chemické přípravky slibující pobyt venku bez neustálého odhánění komárů a kontrolování, zda nás nepoctilo svou návštěvou klíště. Ne vždy ale repelenty účinně pomáhají, navíc ne každý má možnost pro různá zdravotní omezení je používat. Pojďme si proto představit další alternativy repelentů. Ty přírodní.

komar repelent prirodni

Rozmarýn svou vůní odežene každé klíště

Krozmaryn pestovanilíšťata patří ke strašákům pro čtyřnohé mazlíčky, pro nás a naše děti. Chceme-li se před nimi chránit, můžeme si připravit přírodní repelent z rozmarýnu. Protože je velice aromatický, odradí každého krvelačného návštěvníka. Jestliže si pěstujete svůj vlastní rozmarýn, je to skvělé. V opačném případě lze směle použít i sušený, kupovaný. Povařte bylinku ve vroucí vodě, nechte řádně vylouhovat a vychladnout. Nálev potom doplňte vinným, případně jablečným octem. Je hotovo. Zajímavou alternativou je i přírodní repelent z citrusů. Pomeranče nebo citrony povařte s vodou několik hodin a sceďte. Není to složité, účinné ano.

Komáři nebudou mít šanci proti hřebíčku

Všemocný hřebíček je hojně využíván v kuchyni, při bolestech různého druhu, nachlazení, ale i jako přírodní odpuzovač hmyzu. Vyznačuje se specifickou vůní, která není komárům zrovna příjemná. Namočte hřebíček do vody, nechte louhovat. Miska s takovým nálevem v ložnici zajistí klidné spaní bez otravného bzučení u hlavy. Připravit lze i repelent do rozprašovače. Tím postříkejte své oblečení a máte vystaráno. Pozor však na působení slunce. V kombinaci s repelentem může způsobovat skvrny na oblečení i pokožce. Připravíte jej tak, že necháte louhovat hřebíček v lihu po dobu dvou týdnů. Scedíte a repelent je na světě.

hrebicek repelent

S přírodními přípravky nelze nic zkazit

Přírodní repelenty jsou šetrné k pokožce, a přesto účinné. Ingredience má většina z nás doma v kuchyni, proto výrobní náklady jsou zanedbatelné. Pokud nám není úplně vhod jejich specifická vůně, lze je doplnit o kapku vonného oleje.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Nenechte si znepříjemnit letní večery otravným hmyzem
  • Andrea Hochová 8.1.2019 (15:36)

    Listy na pokojových keřích jsou olepené a masivně opadávají. Žádné škůdce není vidět. Keře stříkám preparátem na různé škůdce ale vůbec nepomáhá. Můžete mi prosím poradit co s tím???

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist