Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Nemůžete se shodnout? Poradíme, jaký lustr se hodí do každé místnosti

Lis 2111 Autor: Komerční sdělení

Zařizujete domácnost novým osvětlením a nedokážete se shodnout na výběru lustru? Naštěstí existují varianty, se kterými se po designové stránce nelze splést – hodí se zkrátka všude. V článku vám dnes tedy poradíme, jak správně vybrat stropní osvětlení a s jakými typy lustrů neuděláte nikdy chybu.

Foto: Pexels, Pixabay

Proč lustr stále dává smysl?

Zatímco dříve byl lustr neodmyslitelnou součástí každé místnosti, z moderních interiérů se postupně vytrácí. Na trhu dnes totiž existuje spousta alternativ a oproti centrálnímu osvětlení místnosti z jednoho bodu se dává přednost osvětlení konkrétních částí domácnosti.

Na chodbě a v koupelně tak například často naleznete bodová světla, která zajistí, že celá místnost bude rovnoměrně prosvícena světlem stejné intenzity. V kuchyni se zase z praktických důvodů osvědčilo světlo integrované v kuchyňské lince. Na pracovní desku je tak při vaření mnohem lépe vidět a sami si navíc nemůžete stínit. Velmi moderní je i podhledové světlo či podsvícení nábytku pomocí LED pásek.

Klasický lustr přesto stále dává smysl zejména v obývacím pokoji. V obývacím pokoji dotváří lustr nad konferenčním stolem přirozeně místo k setkávání celé rodiny a k usazení návštěvy. Jde o jakousi obdobu ohně, kolem kterého lidstvo historicky stejným způsobem zasedávalo.

Nad jídelním stolem je zase lustr nejpraktičtějším způsobem osvětlení. Volíme lustr s výrazným stínidlem, které bude tok světla směřovat dolů na stůl a nebude oslňovat přísedící.

Některé lustry se hodí pouze do specifických interiérů

Existují typy lustrů, které se skutečně nehodí všude. Jde například o křišťálové lustry, které sice nemají místo pouze na zámku, v novějších interiérech ale mohou působit nepatřičně. Vhodnou volbou tak bude především do luxusních domů nebo do starších vesnických chalup zařízených v rustikálním stylu.

Neshody mezi majiteli prakticky vždy vznikají kvůli designu stínidla. Někdy nevyhovuje čistě subjektivně, jindy jsou důvody objektivní – například kvůli barvě, která neladí s ostatními prvky v místnosti.

Nemůžete se shodnout? Zvolte lustr bez stínidla

Pokud se na výběru neshodnete, sázkou na jistotu jsou v poslední době velmi moderní lustry bez stínidla. Designovým prvkem je zde samotná žárovka s designovým LED vláknem. Velmi populární jsou dnes v restauracích a kavárnách, stále častěji ale pronikají i do moderních domácností. Vhodnou volbou je instalace tohoto lustru s možností plynulého stmívání. Večer tak světlo uberete na příjemnou intenzitu, která vás nebude oslňovat a navodí příjemnou atmosféru v místnosti.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist