Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Naším cílem je systémové řešení

Kvě 1215 Autor: Komerční sdělení

climatizerJiž od roku 1991 se CIUR a.s. profiluje především jako výrobce tepelné a akustické izolace z celulózy pod názvem CLIMATIZER PLUS.  Prostřednictvím průběžně školených partnerských firem je tato izolace rozšířená prakticky po celé Evropě a i mnoho současných konkurenčních výrobců začínalo spoluprací a prodejem výrobku Climatizer plus. Rozšíření celulózové izolace jako významného konkurenta materiálů zavedených na trhu po mnoho desetiletí s sebou stále více nese i povinnost šířit povědomí o její  správné  montáži, optimálních kombinacích s ostatními typy materiálů i konstrukcí,  kde je nejlépe využito všech vlastností. V neposlední řadě je to i aktivita směřující k návrhu izolačních systémů pro sanace různých objektů.

Na základě mnohaletých zkušeností s některými materiály jsme se rozhodli vytvořit ucelenou technicky propracovanou nabídku foukaných izolací a komponentů s nimi souvisejících. Hlavní snahou je vytvořit povědomí jak nejlépe utvořit skladbu konstrukce, která co nejlépe odpovídá současným znalostem a je tvořena z dostupných i cenově přijatelných materiálů.

foukana izolaceZ hlediska izolací aplikovaných foukáním byly proto do sortimentu zařazeny další dva výrobky, které dále doplňují celulózovou izolaci v případech, kdy její použití není zcela vhodné nebo možné. Těmito výrobky jsou foukané izolace z minerální vlny pod názvem CLIMASTONE a výrobek z grafitového polystyrenu  CLIMASTYREN – EASY FILL.  Oba jsou určeny pro foukání stroji, kterými již distribuční firmy CIUR a.s., působící v různých regionech, disponují.

Uplatnění výrobku CLIMASTONE lze najít především všude tam, kde je požadována izolace s reakcí na oheň na stupni A1. CLIMASTONE velmi dobře odolává ohni a navíc do konstrukce nepřispívá téměř žádným spalným teplem, jelikož základem výrobku je kámen. Je vhodný např. na podhledy prostorů s předpokladem velkého počtu shromažďovaných osob nebo do stěn a stropů suchých montovaných systémů v únikových zónách a všude tam, kde izolace přichází do styku s teplotami nad 100°C, případně do kontaktu s komínovými tělesy prostupujícími stropní nebo střešní konstrukce. Je dobře použitelný rovněž i tam, kde již je minerální izolace instalována a je třeba zvětšit její tloušťku. Výrobek má Evropskou certifikaci a tepelnou vodivost  λ dle objemové hmotnosti a způsobu rozvláknění v hodnotě od 0,036 do 0,041 W.m-1K-1.

zatepleni strechyClimastyren EASY FILL je naopak  určen především do prostorů se zvýšeným rizikem vlhkosti. Je vyráběn z prvotřídní suroviny v podobě zcela uzavřených perliček šedivé barvy a hladkého povrchu. Výborně proniká do všech detailů konstrukce, ale je třeba dbát na to, aby konstrukce byla skutečně dobře uzavřena a nedocházelo k úniku materiálu. Velmi dobré  výsledky  dosahuje při aplikaci do mezer vybudovaných mezi vrstvami zdiva, do podlah, kde není zcela zaručena funkce hydroizolace. Výrobek není nasákavý a jeho tepelná vodivost s hodnotou λ = 0,034 W.m-1K-1 se s vlhkostí nemění.

Oba výše uvedené výrobky zachovávají difuzní otevřenost konstrukce a jsou dobře kombinovatelné s ostatními systémovými prvky  firmy CIUR a.s. Sortiment foukaných izolací je těmito výrobky velmi dobře doplněn a na jedné stavbě je lze dle potřeby libovolně kombinovat pomocí jednoho strojního zařízení i pod garancí systému jednoho dodavatele s optimálním řešením pro každý detail stavby, a to i v případě dodatečného zateplování. Více na  www.climatizer.cz a www.ciur.cz.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist