Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Nápad na dárek: Album z vlastních fotek

Bře 1504 Autor: Redakce

Je tomu už více než rok, co jsem před oltářem řekla ano svému pohádkovému princi. Svatbu jsme plánovali několik týdnů a byla přesně taková, jakou jsme si ji přáli. Vše se vydařilo a pěkně jsme si ji užili, za což jsem velmi ráda. Je hezké, když je na co vzpomínat. Fotografickou dokumentaci jsme svěřili skvělé paní fotografce, která zachytila krásné okamžiky plné dojemných chvil. Ráda se na tyto fotky dívám. Připomínám si tak jedinečný životní okamžik.

rucne vyrabene albumMyslím, že fotky jsou krásnou památkou na uchování hezkých chvil a svatba jednou z takových chvil bezesporu je. Nejen já, ale i babičky a maminky na svatbu rády vzpomínají a vypráví o nich svým kamarádkám. Aby vyprávění bylo autentičtější, poprosily mě, abych jim několik fotek vyvolala. Já jsem však nechtěla zůstat pouze u vyvolaných fotek a rozhodla jsem se vytvořit rovnou celé album. Vždyť vzpomínkové album je nejen hezkou vzpomínkou, ale i hezkým dárkem pro nejbližší příbuzné. Díky tomu, že zrovna tento víkend slavila moje tchýně narozeniny, vznikla skvělá příležitost k vlastnoručnímu tvoření.

Co budeme potřebovat:

  • Barevné čtvrtky,
  • nůžky nebo řezačku,
  • pravítko,
  • tužku,
  • děrovačku,
  • fotky,
  • stužku,
  • barevné fixy,
  • lepidlo.

nastříhané čtvrtkyVýrobní postup:

Hned na začátku je potřeba nechat si vyvolat fotky, které budete chtít do alba vložit. Podle jejich velikosti naměříme čtvrtky na potřebnou velikost. Čtvrtky vyměřujeme větší, než jsou samotné fotky, aby vznikl okolo fotek jakýsi rámeček, a poté je rozstříháme na několik stejných kusů, podle počtu fotografií. Konce připravených čtvrtek proděravíme děrovačkou a za pomoci pravítka ohneme tak, aby šlo jednotlivé stránky lehce prolistovat.

proderaveni ctvrtek alba

Poté vezmeme jednotlivé čtvrtky a jejich konce s dírkami k sobě přilepíme lepidlem. Když máme vše slepeno, je vhodné předpřipravené album na pár minut nechat zatížit těžkou knihou do zatvrdnutí. Nyní máme album připravené a můžeme začít lepit fotky, které lepíme na jednotlivé stránky z obou stran listu. Po nalepení všech fotek album opět zatížíme, aby se fotky neodlepovaly. Mezi jednotlivé stránky je vhodné vložit ubrousky, zabráníme tak slepení jednotlivých obrázků k sobě. Po úplném zaschnutí fotky obkreslíme barevnými fixami, aby vznikl rámeček, který fotky hezky zvýrazní. Pokud si necháte při lepení fotek v albu více místa, můžete je doplnit jednoduchými popisky. Aby album bylo dokonalé, nalepíme na přední stranu alba jednu úvodní fotku nebo použijeme obrázek s vhodnou tématikou. Já jsem zvolila obrázek z našeho svatebního oznámení. Na závěr už stačí pouze dírkami protáhnout ozdobnou stužku a udělat malou mašličku.

album uvnitřV dnešním digitálním světě lidé občas ztrácí zájem o hmatatelné fotografie. Mnohdy je jednodušší shlédnout fotky v počítači nebo jiném elektronickém zařízení. Neměli bychom však zapomínat na to, že vyvolané fotky mají své kouzlo, tak proč si je neuchovat i v této hmatatelné formě? Každý uchovává fotky ve svých elektronických zařízeních a jejich vyvolání nechává někdy na potom. I já jsem v tomto někdy líná, ale pak si zavzpomínám na to, jak bylo hezké občas se probírat starými fotkami v krabicích a snažím se tyto časy zachovat alespoň takto posvém, vyráběním fotoalb. Album totiž poslouží jako pěkná památka a připomínka hezkých chvil strávených se svými nejbližšími.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist