Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Nakupujeme palivové dřevo

Úno 1210 Autor: Redakce

Protože se nám hromadily dotazy na téma palivové dřevo, přinášíme vám více informací. Krby se v našich domácnostech vyskytují čím dál tím častěji, stejně jako kotle na klasické palivové dřevo. Už dávno nemusíme chodit přikládat každé 2 hodiny. Kvalitní kotle si vystačí s přikládkou 2 až 3-krát denně. S tím ale také souvisí fakt, čím v krbu či kotli topíte. Aby byl krb dostatečně výhřevný a navíc svým ohněm dokresloval rodinnou atmosféru, musíte topit jen kvalitním dřevem, které se sice nehodí pro další zpracování, ale zároveň se nejedná o nekvalitní odpad.

Díky topení v krbu ušetříte

Topná sezóna je v plném proudu a lidé, kteří topí elektrikou nebo plynem už teď propočítávají, na kolik je letošní mrazy vyjdou. Topení dřevem je nejen ekonomické, ale také ekologické, protože má výhřevnost více než 50% (jednotka výhřevnosti se udává podle vzniklého tepla při spálení jednoho kilogramu dřeva) a jedná se obnovitelný zdroj energie. Spotřeba dřeva se liší podle druhu krbu či kotle a také spalovaného dřeva. Samozřejmě nejméně spotřebujete tvrdého dřeva z buku či habru. Mezi měkčí, a tedy i levnější palivová dřeva považujeme smrk.

zpracovani dreva

Nákup palivového dřeva

V prvé řadě si musíme vysvětlit rozdíl mezi palivovým a krbovým dřevem. Prodej palivového dřeva sestává z různě velkých kusů dřeva, které mohou být z různých stromů. Krbové dřevo by mělo být mnohem kvalitnější, daných rozměrů a pokud možno z listnatých stromů. Dřevo listnáčů totiž neobsahuje smůlu, jejíž je pro topení v krbu nežádoucí.

Pokud máte kde dřevo uskladnit, nakupte si větší množství, pokud možno na celou sezónu. Ušetříte za dopravu a při větších odběrech se s dodavatelem můžete domluvit na množstevní slevě. Všeobecně je lepší nakupovat již vyschlé dřevo, které je sice dražší než dřevo surové, ale lze ho k topení použít ihned.

krbove drevo

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Nakupujeme palivové dřevo
  • Palivové dřevo na prodej 21.1.2013 (18:07)

    V sekci Dřevo můžete na trhu poptávek zdarma poptávat jakýkoliv typ dřeva a to včetně prodeje palivového dřeva na topení.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist