Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Nadváha psů a koček

Srp 1101 Autor: Redakce

Nadváha trápí nejen lidskou, ale také zvířecí populaci. Na zvýšenou hmotnost trpí zejména psi a kočky chovaní v bytě. Je to důsledek nedostatku přirozeného pohybu a překrmování. Krom vlastní stravy totiž zvířata často vyžebrají i lidské jídlo, které je pro ně sice ohromně lákavé, ale také hodně nebezpečné. Zvířecí organizmus totiž není stavěný na trávení a následné odbourávání koření a soli.

obezni zvirataKočkám i psů z ruky od stolu velmi chutná, ale krom klasické obezity bychom se měli zamyslet i nad faktem, že tím zvířatům ubližujeme. Může docházet až k zavodnění organizmu vlivem nedostatečného prokrvování.

U silně obézních jedinců je tukem obaleno i srce, které je nedostatečně funkční. Tím jsou ovlivněny i plíce, které se nedokáží pořádně roztáhnout a nedochází k potřebnému okysličení ostatních orgánů.

V neposlední řadě trpí i zvířecí kosti a klouby. Ty můžeme částečně podpořit chondroprotektivy, ale nejlepší bude, pokud zvířeti nastolíme dietu. K tomu poslouží light granule pro obézní psy nebo psy, kteří nemají tolik pohybu. Existuje spousta značek granulí na hubnutí, například Calibra light, Brit care light a další. Nakoupit můžete i light granule pro kočky a pamlsky pro obézní psy a kočky se sníženým obsahem tuku. Nízkokalorické pamlsky a krmivo je speciálně vyvinuté tak, aby poskytlo vašemu zvířeti dostatečný přísun živin, vitaminů a minerálů, ale méně energie a tuku. Zvíře by v žádném případě nemělo hladovět. Light produkty pro zvířata jsou vyráběny z dietního drůbežího masa a rýže.

Novinkou na trhu jsou tabletky na hubnutí pro zvířata- Alavis weight loss. Tento přírodní preparát, který pomáhá odbourávat tuky a zrychluje metabolismus.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist