Nádherné keře ozdobené červenými plody
Říj 1916
Podzim je jedno z nejkrásnějších období v roce. Listí v zahradě hraje všemi barvami, a poskytuje nám tak nevšední podívanou, která bere dech. Pokud toužíte po ještě krásnější scenérii, vsaďte na okrasné keře.
Dejte pozor na správné rozmístění
Snad nejznámějším keřem s červenými plody je určitě hloh obecný. Rostlina se dá velice snadno tvarovat a dobře snáší řezy, tudíž je vhodné ji umisťovat do živých plotů. Jeho červené plody vydrží až do zimy, kdy slouží jako potrava pro ptáky. Dalším keřem vhodným do živých plotů je dřišťál. Jedná se o nenáročnou neopadavou rostlinu s trny, jejíž přednost spočívá v odolnosti vůči žhnoucímu slunci, ale i chudé zemině.
Brslen evropský se zase pyšní svými plody ve tvaru biskupské čepičky. Oproti dřišťálu však není tolik houževnatý, takže potřebuje vlhčí půdu bohatou na živiny. Během let může dorůst až do velikosti 7 m. Jeho plody, kůra a listy jsou jedovaté, tudíž buďte obezřetní, jestliže máte malé děti. Pozor si dejte také v případě, máte-li na zahradě kalinu. Ačkoliv jsou plody tohoto keře jedovaté o poznání méně, je rozhodně lepší se jejich konzumaci vyhnout. Kalina se navíc červenými plody nepyšní moc dlouho, protože rychle černají.
Nezapomeňte keře zazimovat
Keř s červenými plody, jenž se dá nalézt kdekoliv v přírodě, je šípek. Nejprve uchvacuje svými růžovými květy a poté láká nádhernými bobulemi. Plody šípku se dají mimo jiné zužitkovat v kuchyni, takže keř na zahradě i prakticky využijete. Při výsadbě dbejte na to, aby měl šípek dostatek živin a slunce, jinak se mu nebude dařit.
Správný zahradník musí své keře umět zazimovat. Choulostivé jsou hlavně mladé kousky a exotické dřeviny. Dostatečnou ochranu před mrazem jim zajistíte pomocí kompostu, textilie nebo chvojí. Před zakrytím keře vždy zalijte. Celý proces nezabere moc času, ani se nejedná o nic náročného. Přípravu na zimu nepodceňujte, jinak o své drahocenné rostliny přijdete.
Komentáře k článku
Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.