Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Načerpejte inspiraci k proměně vašeho bydlení

Lis 1315 Autor: Františka Podzimková

podlahy a steny interierUž vás váš stávající byt či dům omrzel a toužíte po něčem novém, neokoukaném a stylovém? Nebojte se a pusťte se do proměny bydlení ihned. Že nemáte nápady, jak proměnu pojmout? Ani to nemusí být žádný problém. Na přeměnu příbytku se můžete vrhnout sami. Přeci jen, vy sami nejlépe víte, jaké jsou vaše vize a představy o bydlení. Pokud z celého procesu máte trochu strach, můžete si najmout interiérového designera. Ten vám se změnou poradí na profesionální úrovni. Navrhne vám bydlení přímo na míru. Nemusíte se bát, že by prosazoval pouze svoje názory, navrhuje totiž pro vás. Tím pádem je vaše slovo to nejhlavnější. K ideálnímu řešení dojde pomocí několika konzultací s vámi, takže se nemusíte obávat, že by došlo k něčemu, co si nepřejete.

Moderní trendy najdete v časopisech a knihách

Pokud se rozhodnete se do proměny pustit sami na vlastní pěst, jistě oceníte jakoukoliv vkusnou a profesionální inspiraci. Tu můžete samozřejmě čerpat z nejrůznějších časopisů. Na pultech trafik jich je opravdu široký výběr. Jejich kvalita, úroveň i styl se u každého liší. Cesta k tomu jednomu, který vás nejvíc zaujme, však může být celkem spletitá a zabrat hodně času. Každopádně z toho obrovského výběru si jistě i vy vyberete. Za nás můžeme doporučit třeba Marianne bydlení, kde najdete zajímavě laděné interiéry a různé jiné nápady.

Inspiraci můžete čerpat i z knih. Až přijdete do knihkupectví a budete vybírat, kterou koupit, zaměřte se hlavně na kvalitu. Tu snadno poznáte podle nakladatelství, u kterého kniha vyšla.

kniha bydleni s fengOd nakladatelství Euromedia jsou zajímavé knihy zabývající se čínským starým uměním feng-šuej. Spoustu informací najdete v knize Bydlení s feng-šuej, nebo Feng-šuej pro dům. Interiér. V obou knihách najdete podrobně popsáno, jak uspořádat bydlení tak, aby odpovídalo zásadám feng-šuej.

Z tohoto nakladatelství stojí zato pořídit knihu Rodinné domy. Najdete zde praktické informace týkající se výstavby rodinného domu. Možné přístupy k rekonstrukci i modernizaci. Dále také způsoby jak je dům možné členit a spoustu dalších informací. Kniha Zdravé bydlení vám poradí jak bydlet přirozeně zdravě. Odsud můžete čerpat informace o stavebních materiálech, požadovaných klimatických podmínkách v místnostech, vhodných izolacích úsporách na energii a vodě atd. Pro nápady do interiéru je vhodná kniha Krása jednoduchosti – současný styl bydlení. Zde se dozvíte, jaké materiály se v současné době používají v interiérech. Nápadité, moderní, ale přesto osobní návrhy interiérů si můžete prohlédnout na barevných kvalitních fotografiích.

TV pořady o bydlení

modni interierInspirativní se pro vás mohou stát i pořady o bydlení. Sledovat je můžete v televizi, ale povětšinou i na internetu. Ve většině z nich zhlédnete zajímavé úpravy interiérů. Některé pořady se zabývají proměnou, kterou si vy sami objednáte a zaplatíte. Jiné fungují na tom principu, že se do pořadu přihlásíte a realizační tým vám proměnu provede zdarma. Další pořady se zabývají třeba jen zajímavými tipy a dokumentují již realizované interiéry.

U nás můžete sledovat například na ČT 1 pořad Bydlení je hra. V tomto případě se jedná o utajenou proměnu. Investor se do pořadu přihlásí, sdělí architektovi či designerovi své požadavky a očekávání. Profesionální tvůrčí tým následně jeho požadavky zpracuje. Celý tvůrčí proces se však děje bez účasti investora. Diváci mohou celkový proces sledovat. Samotný investor se s návrhem setká až na úplném konci. Moment očekávání a překvapení je silným zakončením každé epizody.

vyber materialu do interieruNa televizi Prima můžete sledovat taktéž zajímavý pořad Jak se staví sen. Do tohoto pořadu se přihlásíte s jakoukoliv představou o nadcházející proměně. Tu pak sdělíte trojici designérů, kteří se pokusí během následujících 48 hodin naplnit vaše očekávání. Pořad je doplněn o zajímavé tipy a triky, které i vám mohou při realizaci vašeho snu velmi pomoct.

Na ČT můžete sledovat i další pořad, který se zabývá hledáním nového bydlení. I to je však velmi zajímavý proces, který je zábavné sledovat. Pořad najdete pod názvem Přes nový práh.

Na návrzích a tvůrčích procesech se podílí zkušení designéři, kteří mají za sebou několikaletou praxi. Mimo samotných návrhů se dozvíte i informace o jednotlivých produktech, možnostech nákupu a jiné zajímavé věci. Vezměte si od nich inspiraci, nebo se do pořadu sami přihlaste. Vše je o komunikaci. Každý člověk má svůj vlastní vkus a styl, pokud však se designérem budete komunikovat, jistě najdete vhodné řešení, které bude pro obě strany to nejvhodnější.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Načerpejte inspiraci k proměně vašeho bydlení
  • Špinova Jana 17.11.2013 (13:19)

    Dobrý den, mám, černý jeřáb-aronii
    už plodila, chtěla bych vědět jak se rozmnožuje.
    děkuji Špinová

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist