Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Může za vypadávání psí srsti krmivo? Pochopení souvislosti mezi krmivem a vypadáváním srsti

Dub 2325 Autor: Komerční sdělení

Jako majitele psa vás může znepokojovat, když vidíte, že váš chlupatý přítel ztrácí svou bujnou srst. Vypadávání srsti u psů může být způsobeno řadou faktorů, včetně genetiky, alergií a základních zdravotních problémů. Jedním z faktorů, který je často přehlížen, je však role psího krmiva při vypadávání srsti. V tomto článku vám nastíníme souvislost mezi krmivem pro psy a vypadáváním srsti a poradíme vám, jak vybrat nejlepší krmivo pro psy, aby měli zdravou srst.

granule pes

Foto: Mat Coulton, Pixabay

Běžné příčiny vypadávání srsti u psů

Než se ponoříme do toho, jakou roli hrají granule pro psy při vypadávání srsti, je důležité pochopit běžné příčiny vypadávání srsti u psů. Mezi nejčastější příčiny patří:

-Genetika

Stejně jako u lidí jsou někteří psi náchylnější k vypadávání srsti kvůli své genetice. Některá plemena, například čínský chocholatý pes a americký bezsrstý teriér, jsou známá svou bezsrstostí nebo řídkou srstí.

-Alergie

Psi mohou být alergičtí na různé věci, včetně krmiva, alergenů z prostředí a blešího kousnutí. Alergické reakce mohou u psů způsobovat svědění, zarudnutí a vypadávání srsti.

-Hormonální nerovnováha

Endokrinní nerovnováha, jako je hypotyreóza a Cushingova choroba, může u psů způsobovat vypadávání srsti. Tyto stavy ovlivňují endokrinní systém psa, který reguluje hormony.

-Paraziti

Vypadávání srsti u psů mohou způsobovat blechy, klíšťata a roztoči. Tito škůdci dráždí kůži psa a mohou vést ke škrábání a kousání, což může mít za následek vypadávání srsti.

-Infekce

Bakteriální, plísňové a kvasinkové infekce mohou u psů způsobovat vypadávání srsti. Tyto infekce často způsobují svědění a zánět, což může vést k vypadávání srsti.

Úloha krmiva pro psy při vypadávání srsti u psů

Nyní, když jsme lépe pochopili běžné příčiny vypadávání srsti u psů, prozkoumejme roli krmiva pro psy při vypadávání srsti. Psí krmivo může přispívat k vypadávání srsti několika způsoby:

-Nekvalitní složky v krmivu pro psy

Granule pro psy, které jsou vyrobeny z nekvalitních surovin, jako jsou plnidla a vedlejší produkty, může vést k nedostatku živin u psů. Tyto nedostatky mohou ovlivnit zdraví srsti psa a vést k vypadávání srsti.

-Alergeny v krmivu pro psy

Někteří psi jsou alergičtí na určité složky krmiva, jako jsou obiloviny nebo kuřecí maso. Tyto alergie mohou způsobovat svědění, záněty a vypadávání srsti.

-Nedostatek základních živin

Psi potřebují k udržení zdravé srsti vyváženou stravu, která obsahuje základní živiny, jako jsou bílkoviny, vitamíny a minerály. Pokud krmivo vašeho psa tyto živiny postrádá, může to vést k vypadávání srsti.

-Překrmování

Krmení psa příliš velkým množstvím potravy může vést k přibývání na váze, což může mít vliv na zdraví srsti. Psi s nadváhou jsou náchylnější ke kožním problémům a vypadávání srsti.

Porozumění složkám krmiva pro psy

Pro výběr nejlepšího krmiva pro psy se zdravou srstí je důležité porozumět složkám krmiva pro vašeho psa. Zde jsou některé z nejdůležitějších věcí, na které je třeba se zaměřit:

-Bílkoviny

Bílkoviny jsou pro zdravou srst nezbytné. Hledejte krmivo pro psy, které jako první složku uvádí vysoce kvalitní zdroj bílkovin, například kuřecí, hovězí nebo rybí maso.

-Vitamíny a minerály

Pro udržení zdravé srsti jsou důležité vitamíny a minerály, například vitamín E a zinek. Hledejte krmivo pro psy, které tyto živiny obsahuje.

-Tuky

Zdravé tuky, jako jsou omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, jsou důležité pro zdravou srst. Hledejte krmivo pro psy, které tyto tuky obsahuje.

-Sacharidy

Sacharidy dodávají psovi energii, ale neměly by být hlavní složkou krmiva. Hledejte krmivo pro psy, které obsahuje zdravé zdroje sacharidů, například sladké brambory nebo hnědou rýži.

Jak vybrat nejlepší krmivo pro psy se zdravou srstí?

Nyní, když jste pochopili význam krmiva pro psy pro udržení zdravé srsti, vám přinášíme několik tipů pro výběr nejlepšího krmiva pro psy:

-Přečtěte si etiketu

Věnujte čas přečtení etikety na krmivu pro svého psa. Hledejte kvalitní složky a vyhněte se plnidlům a vedlejším produktům.

-Vezměte v úvahu věk a plemeno svého psa.

-Různí psi mají různé nutriční potřeby v závislosti na svém věku a plemeni. Ujistěte se, že jste vybrali krmivo vhodné pro věk a plemeno vašeho psa.

-Hledejte renomovanou značku

-Vyberte si značku krmiva pro psy, která má dobrou pověst z hlediska kvality a bezpečnosti.

-Zvažte svůj rozpočet

Kvalitní krmivo pro psy může být drahé, ale investice do zdraví vašeho psa se vyplatí. Pokud si nemůžete dovolit prémiovou značku, poohlédněte se ve zverimexu po značce střední třídy, která přesto splňuje nutriční potřeby vašeho psa.

Živiny, které podporují zdravou srst

Kromě výběru správného krmiva pro psy existují určité živiny, které mohou podpořit zdravou srst. Zde jsou některé z nich nejdůležitější:

-Bílkoviny

Jak již bylo zmíněno, bílkoviny jsou pro zdravou srst nezbytné. Ujistěte se, že krmivo vašeho psa obsahuje kvalitní zdroj bílkovin.

-Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny

Tyto zdravé tuky pomáhají snižovat záněty a podporují lesklou srst. Hledejte krmivo pro psy, které tyto tuky obsahuje, nebo zvažte přidání doplňku stravy s rybím tukem.

-Vitamin E

Vitamin E je antioxidant, který může pomoci chránit kůži a srst vašeho psa před poškozením. Hledejte krmivo pro psy, které obsahuje vitamin E, nebo zvažte podávání doplňku vitaminu E svému psovi.

-Biotin

Biotin je vitamin skupiny B, který může pomoci udržet zdravou srst. Hledejte krmivo pro psy, které obsahuje biotin, nebo zvažte podávání doplňku stravy s biotinem.

Nejčastější mylné představy o krmivu pro psy a vypadávání srsti

Existuje mnoho mylných představ o úloze krmiva pro psy při vypadávání srsti. Zde jsou některé z nejčastějších:

-Dražší krmivo pro psy je vždy lepší

I když je kvalitní krmivo pro psy důležité, dražší neznamená vždy lepší. Je důležité číst etiketu a vybrat krmivo pro psy, které odpovídá výživovým potřebám vašeho psa.

-Domácí krmivo pro psy je vždy lepší

Domácí krmivo pro psy může být zdravou volbou, ale může být obtížné zajistit, aby váš pes dostával všechny potřebné živiny. Pokud se rozhodnete vyrábět vlastní krmivo pro psy, poraďte se se svým veterinářem nebo odborníkem na výživu psů, abyste se ujistili, že krmivo splňuje nutriční potřeby vašeho psa.

-Tipy pro prevenci vypadávání srsti u psů

Kromě výběru správného krmiva pro psy můžete udělat několik dalších věcí, které zabrání vypadávání srsti u vašeho psa:

-Pravidelná péče

Pravidelná péče o srst může pomoci udržet srst vašeho psa zdravou a snížit riziko vypadávání srsti. Pravidelně kartáčujte srst svého psa a v případě potřeby ho vykoupejte.

-Léčba a prevence blech a klíšťat

Blechy a klíšťata mohou způsobovat svědění a vypadávání srsti. Používejte přípravky proti blechám a klíšťatům a pravidelně psa kontrolujte, zda se v něm tito škůdci nevyskytují.

-Včas řešte alergie a zdravotní problémy

Pokud má váš pes alergie nebo zdravotní problémy, okamžitě je řešte, abyste zabránili dalšímu vypadávání srsti.

-Zajistěte prostředí bez stresu

Stres může u psů způsobovat vypadávání srsti. Zajistěte svému psovi klidné prostředí bez stresu.

Shrnutí – význam správné výživy pro celkové zdraví a pohodu vašeho psa

Závěrem lze říci, že krmivo pro psy může hrát významnou roli při vypadávání psí srsti. Výběr kvalitního krmiva pro psy, které obsahuje základní živiny, může pomoci podpořit zdravou srst a snížit riziko vypadávání srsti. Kromě toho existuje několik dalších věcí, které můžete udělat pro prevenci vypadávání srsti u svého psa, včetně pravidelného ošetřování, prevence proti blechám a klíšťatům a včasného řešení zdravotních problémů. Nezapomeňte, že správná výživa je klíčem k celkovému zdraví a pohodě vašeho psa.

Doporučení kvalitního krmiva pro psy a místa, kde ho najdete v místním obchodě se zvířaty.

Chovatelské potřeby tyto značky nabízejí, např. Fera24.cz. Je důležité číst etikety a vybrat krmivo, které splňuje nutriční potřeby vašeho psa a odpovídá vašemu rozpočtu. Pokud máte jakékoli otázky nebo obavy ohledně stravy svého psa, poraďte se s veterinářem.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist