Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Maxitherm-termoizolační antikondenzační nátěr

Kvě 1102 Autor: Komerční sdělení
  • Potřebujete snížit náklady na vytápění Vašeho bytu?
  • Odstranit  plísně na zdivu?
  • Trápí vás prochladlé zdi?
  • Chcete odstranit tepelné mosty?

Komplexním řešením Vašich problémů je termoizolační antikondenzační nátěr Maxitherm

Princip funkce a termoizolační účinek

maxithermPrincip fungování termoizolačního nátěru Maxitherm je v dutých sklokeramických mikrokuličkách o velikosti pouze 50-100 µm, rozptýlených ve speciální elastomerické bázi.

Na povrchu zdi se po nanesení a následném vyschnutí nátěru vytvoří souvislá vrstva těchto mikrokuliček, která vykazuje vlastnosti „tepelného zrcadla“ –  teplo odráží zpátky k jeho zdroji, tzn. do interiéru vašeho bytu a současně značně omezuje úniky „vašeho“ tepla ven z budovy.

Sklokeramické mikrokuličky jsou duté a částečně vakuované, fungují proto i izolačně, jako malé termosky (vakuum je výborný tepelný izolant). Jejich povlak je hydrofóbní a snižováním vlhkosti materiálu snižuje i jeho tepelnou vodivost. Termoizolační účinek Maxithermu je tedy kombinací tepelné izolace a termoreflexe.

Trvalé odstranění plísní na zdivu

Termoizolační nátěr Maxitherm má i výrazný antikondenzační a tím i protiplísňový efekt. Stále častěji se v našich domech a bytech vyskytuje  vlhnutí a následné plesnivění zdiva. Nejčastěji se s těmito problémy setkáváme v místech tzv. tepelných mostů – na okenních překladech, kolem parapetů nebo v nezaizolovaných rozích místností. V těchto místech jsou zdi výrazně chladnější. Teplý vzduch v interiéru obsahuje vysokou hladinu vlhkosti.

Stejná zeď dva roky po aplikaci Maxithermu

Stejná zeď dva roky po aplikaci Maxithermu


Zeď před aplikací

Zeď před aplikací

Při jeho styku se silně podchlazenou zdí pak dochází na nejchladnějších místech zdiva k vysrážení vody. Tento fyzikální jev zapříčiňuje mimo jiné např. tvorbu ranní rosy za na vašem trávníku nebo orosení sklenice s dobře vychlazeným čepovaným pivem.

Dlouhodobě vlhká zeď není pouze estetickým nedostatkem, je hlavně ideálním prostředím pro tvorbu karcinogenních plísní.
Aby likvidace vlhkosti a plísní byla úspěšná a trvalá je nutné se tepelných mostů  zbavit. Pokud plísně pouze postříkáte fungicidním prostředkem, tepelné mosty neodstraníte. Zeď bude stále vlhnout  a plíseň se  bude opakovaně v kratších či delších časových intervalech vracet.
Pokud chcete svůj problém vyřešit, vyzkoušejte termoizolační antikondenzační nátěr Maxitherm. Rovnoměrně rozkládá teplo po povrchu zdi a odstraňuje zmiňované  tepelné mosty. Spolu s tepelnými mosty zmizí ze stěn vašeho bytu vlhkost  i karcinogenní plísně.  Maxitherm odstraňuje příčinu plesnivění natrvalo a současně dlouhodobě chrání zeď.

Termoizolační nátěr Maxitherm znáte také z TV – Receptář Prima nápadů – spot a bližší informace na www.maxitherm.cz

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Maxitherm-termoizolační antikondenzační nátěr
  • Ľubomír Bors 9.11.2021 (19:22)

    Dá sa poslať na Slovensko

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist