Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Maximální pocit bezpečí ve vašem domě je cestou k ještě spokojenějšímu životu

Bře 1430 Autor: Františka Podzimková

Pocit bezpečí je nepostradatelným standardem. Jakmile se u sebe doma nebudete cítit bezpečně, můžete se rozloučit s celkovou spokojeností a vyrovnaností. Zkrátka a jednoduše, bezpečí je jedním z nejdůležitějších požadavků a kritérií.

pridavna-rozetaExistuje spousta způsobů, jak byt či dům zabezpečit. Vybrat můžete z mnoha alternativ – bezpečnostní kamery, zabezpečovací elektronické systémy a alarmy, bezpečnostní dveře, brány, sklo atd. Všechna tato zařízení, nebo jejich kombinace znesnadní, nebo znemožní vstup nepozvaným návštěvám. Kromě toho, že fungují prakticky, působí i psychicky a tak vám navodí již výše zmiňovaný pocit bezpečí.

Základem bezpečnostního zařízení jsou bezpečnostní dveře. Logicky když se zamyslíte, nejvíce případných útoků většinou přichází právě od hlavních dveří. Dveře existují hned v několika bezpečnostních třídách, do kterých jsou rozdělovány podle toho jak dlouho a jakým útokům jsou schopny odolávat.

Pokud se rozhodnete opatřit váš dům bezpečnostními dveřmi a chcete, aby opravdu spolehlivě fungovaly, neměli byste zapomínat i na bezpečnostní kování. Jedině tak budou vaše dveře maximálně ochráněné.

kovani bezpecnostniBezpečnostní kování je velice odolné a jen těžko poškoditelné. Brání například tomu, aby lehce došlo k vypáčení zámku. Je vyrobeno z kvalitních kovů, které jen tak snadno nepřemůžete. Pokud byste jej přeci jen chtěli poničit, bylo by zapotřebí náročnější vybavení. Mimo to také zamezí poškrábání dveří při odemykání. Pokud třeba zrovna spěcháte, může se snadno stát, že vám ujede ruka s klíčem.

Bezpečnostní kování od toho klasického na první pohled téměř nerozeznáte. Liší se zejména v tom, že je spolehlivější, bytelnější a dokáže odolávat právě po delší dobu. Právě kromě tohoto zmiňovaného bezpečnostního kování jsou k dostání i speciální kování různých tvarů či materiálů.

kovani rozetoveCo se tvarového řešení týče, kování se vyrábí kulatého /rozetového/ tvaru., tzv. klasického tvaru /umisťuje se do štítu/, nebo různého specifického tvaru. Štítový tvar je nejčastěji používaným dveřním kováním. Při výběru toho správného je potřeba dbát i na hodnotu rozteče. Materiálem pro výrobu může být třeba hliník, nerez a různé jiné kovy. Speciálními druhy kování jsou pak okenní kování či kování pro posuvné dveře.

Dveřní kování je většinou předurčené buď na vnitřní či vnější dveře. Logicky je samozřejmě každý druh ošetřen jiným způsobem. Právě podle podmínek, ve kterých se bude nacházet. Takže to je tedy jedno kritérium pro výběr dveřního kování. Neméně důležité je však dbát i na celkovou estetiku. Měli byste samozřejmě volit takové kování, které se ke dveřím hodí a nebude na nich vypadat nepatřičně. Ať už materiálově či tvarově.

Srovnatelně důležitý je i výběr kliky. Dveřní kliky, hlavně ty na vstupních dveřích, by měly být co nejbytelnější a nejodolnější. U vstupních dveří není na škodu, když se bude klika trošku více ztuha otevírat. Zde je na prvním místě bezpečnost! Zejména právě u hlavních dveří je dobré vybírat odolné materiály s dlouhou životností. Nejen kvůli klimatickým vlivům, ale i kvůli častému používání. Na vstupní dveře do bytů jsou často používány i koule na dveře. Ty představují ještě větší překážku. Další alternativou mohou být i dveřní madla. Jsou velice praktická a univerzální. Hodí se prakticky na téměř každý druh dveří. Je samozřejmostí, že ne každý typ se ke každým dveřím hodí. Ale to chce opravdu ozkoušet a zhodnotit podle vlastního uvážení.

dverni klikaKvalitní a stylové dveřní kliky i kování seženete v mnoha variantách. Vynikajícími výrobci jsou jak české, tak zahraniční firmy. Mezi absolutní špičky patří například Cobra, TUPAI, AC-T, Rostex, MARIANI či MP. Ceny jsou příjemné a kvalita i životnost skvělá! Přesvědčit se o tom můžete díky tomu, že většina modelů je označena certifikátem od NBÚ /národního bezpečnostního úřadu/. Postarejte se o bezpečí vašeho obydlí opravdu do posledního detailu!

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist