Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Líný, ale efektivní způsob, jak uklidit těsně před příjezdem hostů

Lis 2205 Autor: Claudie Kornelová

S lidmi je vždycky víc práce, než si myslíte. I když jdete do návštěvy s úmyslem zachovat neformální atmosféru, obvykle zhruba půl hodiny před příchodem hostů si uvědomíte, že váš domov – o kterém jste si původně mysleli, že není tak špatný – vypadá ve skutečnosti dost zanedbaně. V ten okamžik v podstatě nemáte dost času na úklid, ale naštěstí existuje způsob, jak uklidit rychle a efektivně, než někdo zazvoní u dveří. V článku vám poradíme, jak na to.

úklid

Pokud čekáte hosty, ale nemáte čas na velký úklid, vyzkoušejte naše tipy pro rychlý, líný úklid, který budete mít hotový během pár chvil. Zdroj foto: Unsplash.com – Josue Michel

Začněte u vchodu

Je to první věc, kterou lidé uvidí, když přijdou do vašeho domu (bytu), takže je důležité uklidit nepořádek na podlaze a vyčistit prostor. Ujistěte se, že je zde místo pro boty a kabáty vašich hostů (pokud je tam pro ně místo), a buď prostor rychle projděte vysavačem, nebo alespoň vyklepejte všechny koberce.

Vydejte se do kuchyně

Pokud servírujete jídlo, máte výmluvu, proč může být na kuchyňské lince mírný nepořádek, ale i v takovém případě ukliďte, co se dá. Čisté nádobí ukliďte a špinavé dejte do myčky nebo alespoň do dřezu (pokud nemáte čas ho umýt). Pak utřete kuchyňskou linku, znovu rychle vyluxujte a pokračujte dál.

kuchyně

V kuchyni roztřiďte čisté nádobí a špinavé dejte naopak do dřezu či myčky. Zdroj foto: Unsplash.com – Andrea Davis

Stravte několik minut v koupelně

Začněte na toaletě: Konkrétně použijte čistič záchodové mísy a nechte ho působit, zatímco budete pracovat na zbytku místnosti. Poté otřete a vydezinfikujte linku a vodovodní baterii a pomocí čističe skla se zbavte případných šmouh nebo skvrn na zrcadle. Ujistěte se, že je k dispozici dostatek mýdla a toaletního papíru pro vaše hosty. Pak popadněte záchodovou štětku, vydrhněte mísu, spláchněte a pokračujte dál.

Odstraňte nepořádek z prostor pro setkávání

Když jde o čas, nemůžete si dovolit luxus ujistit se, že vše skončí na správném místě. Měli byste však uklidit hlavní shromažďovací prostory ve vaší domácnosti. Řešení: Vše, co nemůžete ihned uklidit, dejte do koše na prádlo a ten umístěte do jiné místnosti, kde není na očích (například do ložnice).

pokoj

Pokud najdete nějaký nepořádek v prostorech pro setkávání (obývací pokoj apod.), umístěte ho do koše na prádlo a ten dejte do jiné místnosti. Zdroj foto: Unsplash.com – Katja Rooke

Vysávejte vysoce frekventované části svého domova

Nyní projděte vysavačem obývací pokoj, jídelnu a chodby – všude tam, kde budou lidé trávit čas. Neobtěžujte se ložnicemi nebo částmi domu, které jsou pro hosty nepřístupné.

Úklid obývacího pokoje

Nic zásadního – stačí složit všechny přehozy, ujistit se, že jsou polštáře a polštářky na gauči narovnané, a pokud je čas, vyluxovat z gauče drobky.

Také byste měli utřít prach na běžných plochách v domácnosti. Pokud jsou nějaké předměty pokryty nápadně silnou vrstvou prachu, rozhodně je otřete. V opačném případě se příliš nevzdalujte (pokud nemáte čas navíc).

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist