Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Lidé nejsou jediní, kterým zima způsobuje problémy

Pro 1404 Autor: Redakce

Na Českou republiku padla ledová pokrývka a způsobila kalamitu v automobilové i vlakové dopravě. Lidé však nejsou jediní, kterým nástup zimy způsobuje problémy. Kvůli ledu, který pokrývá plody na stromech i keřích, trpí především ptáci nedostatkem potravy.

krmeni pro ptaky v zimeV noci z pondělí na úterý padla na většinu území naší republiky ledová pokrývka, místy i se sněhem. Nastal tak nejvyšší čas začít s intenzivním přikrmováním ptactva. Ti se totiž kvůli ledu často nedostanou k potravě a trpí hlady a vyčerpáním. V ohrožení jsou především malé druhy ptáků, jako jsou sýkory, králíčci, brhlíci, strnadi či mlynaříci.

Pomoci jim můžeme především prostřednictvím krmítek na zahradách či parapetech. Na ně můžeme umístit nejrůznější druhy semínek, jako jsou slunečnice, lněné či hořčičné semínko, dále proso nebo mák. Různé směsi pro krmení je možné zakoupit ve zverimexech případně i v Domu ochránců přírody v Praze 4 na adrese Michelská 5.

krmitko v zimeNa krmítko můžeme dát také tvaroh, syrové maso či lojovou kouli. Ptáci jistě nepohrdnou ani jádrem vlašských či lískových ořechů.

Potrava, kterou volně žijícím zvířatům nabízíme, by jistě neměla pocházet z našich kuchyní. Neměla by tedy obsahovat zbytky jídla ani solené pečivo. Nabízená strava má být kvalitní, nezkažená a v žádném případě nesmí být plesnivá.

Především malí pěvci mohou v těchto dnech snadno ztratit energii. To se projevuje tím, že pták sedí na zemi a nechá se snadno odchytit. V takovém případě je vždy nejlepší kontaktovat odborníky z Pražské zvířecí záchranky na čísle 774 155 185. Ochránci přírody odvezou takového pacienta do záchranné stanice, kde se nakrmí, napojí a jakmile to bude možné, vrátí se zpět do volné přírody.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Zář 2023>>
PÚSČPSN
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist