Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Květiny, které vydrží….

Bře 1428 Autor: Redakce

Nemáte rádi nudu? Vaším koníčkem je tvoření a ruční práce? Tak právě pro vás je tento článek. Inspirujte se, jak strávit nedělní odpoledne, pokud je venku ošklivo.

kytky z papiruKvětiny z papíru. Nyní v jarním období skvělým ozvláštněním interiéru. Zajímavě může také zpestřit zabalený dárek. Technika se nazývá quilling, což je výtvarná technika, kdy se proužky papíru stáčejí do požadovaného tvaru. Stáčení prakticky jakéhokoliv materiálu má dlouholetou historii. Už ve středověku takto zdobili například církevní spisy. Při tvorbě papírových filigránů stačí jen chvilka času, chuť a šikovné ruce. Doma musíte mít papíry, nejlépe barevné, nůžky a lepidlo.

Způsobů, jak květy vytvořit je samozřejmě spousty. Popišme si alespoň některé postupy. Vezmeme si pět kousků barevného papíru, důležité je, aby byly ve tvaru čtverce, například 5x5cm. Přehneme jej, aby nám vznikl tvar trojúhelníku. Dále přeložíme oba okraje ke středu – k vrcholu trojúhelníku. Vznikne nám tedy opět čtverec. Přeložené trojúhelníky, které nám vznikly, rozevřeme do stran a vytvoří se nám kosočtverce. Přesahující rohy ohneme dovnitř. Okraje potom znovu ohneme ke středu a vnitřek slepíme. Vytvořili jsme tak jeden okvětní lístek. To samé provedeme se zbylými čtyřmi a všech pět slepíme k sobě.

Další možností na výrobu květiny je pomocí techniky z točeného papíru. Z barevného papíru nastříhejte proužky a slepte je k sobě, aby vznikl co nejdelší pruh. Ten pak vytvarujeme do tvaru květu a případně poslepujeme. Nezapomeňme přilepit stonek a k němu list ze zeleného papíru. Vezmeme další kratší proužky ve stejné barvě jako je obrys květu i v zelené barvě a stočíme je do kroužků, které slepíme v okrajích. Vzniklými kroužky pak vyplníme květ a list (dle barvy) a slepujeme je k sobě. Tato metoda je zajímavým nápadem pro práci s dětmi. Květiny vypadají moc pěkně například v oknech.

Článek, jak vytvořit papírovou květinu způsobem zvaným kusudama, najdete zde.

Kniha Květiny z papíru

kniha kvetinyPři tvorbě se můžete inspirovat knihou Květiny z papíru od Alli Bartkowski a naučit se tak další způsoby. Na 128 stranách se dozvíte skvělé tipy, jak docílit rozkvetlé zahrady z papíru. Přijdete na to, že tato metoda není nic těžkého. Stáčení a formování barevných proužků do různých kytic, ale třeba i prostírání, šperků nebo blahopřání je opravdu pro každého. Máte rádi pivoňky? Vytvořte si kytici pivoněk. Potřebujete zajímavé přání? Vytvořte si přání s třešňovými květy. Máte plno fotografií a nevíte kam s nimi? Vytvořte si fotoalbum s kalou. To je jen zlomek toho, co v knize najdete. Udělejte si radost a inspirujte se. Kniha Květiny z papíru je také tou správnou volbou pro dárek.

Tři vybraní čtenáři mají nyní možnost knihu získat

Stačí nám na mail soutez@prima-receptar.cz zaslat fotografii jakéhokoliv vlastního rukodělného výrobku a i popisem a adresou. Soutěž končí v pátek 18. 4. 2014

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist