Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Květinové dorty

Kvě 1118 Autor: Viola Zeithamlová

To, že lze třeba svatební dort přizdobit živými květinami, je již vcelku známá skutečnost (viz foto svatební dort). Takovou přízdobu docela určitě ale svěřte profesionálnímu floristovi. Co ale určitě zvládnete sami,je květinový dort, jehož základ-korpus je z aranžovací hmoty.

Co budete potřebovat?

1. aranžovací hmota na živé květiny (zelená; šedivá je na květiny suché, není schopna nasáknout vodu)  v zelená aranžovací hmotabarevná aranžovací hmotanabídce je dnes i aranžovací hmota barevná (ve tvaru cihly, puku, koule nebo plátů). V případě, že použijeme barevnou aranžovací hmotu, nemusíme ji pokrývat květinami či listy úplně (dekorační materiál být vidět). Naopak základní tmavě zelená hmota je považována za technický materiál a jako taková by měla být květinami pokrytá celá!
Hmotu předem vykrojíme ostrým nožem do potřebného tvaru, pak ji položíme do větší nádoby na hladinu vody a necháme SAMOVOLNĚ nasáknout. Nikdy pod vodu nenoříme tlakem!!!

2.živé květiny (nejlépe trsové chryzantémy, dendrobia, minikarafiáty apod.), listy, zelenina nebo ovoce (ředkvičky, lusky fazole nebo hrášku, jahody, rybíz apod.)

3. špendlíky (na připevnění listů nebo stuh), špejle (na spojení jednotlivých částí, pater dortu), stuhy, dortové svíčky, dekorace v podobě motýlů apod.

4. ostrý nůž na seříznutí stonků

Postup:

Vyříznutou, namočenou aranžovací hmotu spojíme pomocí špejlí do konečného tvaru korpusu, položíme na vhodný tác (pozor-při aranžování z hmoty vytéká voda!). Boky dortu můžeme pokrýt zajímavými listy, které připichujeme pomocí špendlíků. Stejně tak krásně vypadá i ovázaná stuha (použijte stuhy z taftu,organzy nebo tylu-vypadají dobře i po namočení od mokré aranžovací hmoty). Jednotlivá patra pak přizdobte květy, jimž ostrým nožem seřízněte stonky. V případě, jsou-li stonky křehké a nejdou vám do hmoty zapíchnout, pak si pomůžete špejlí, kterou do hmoty nejdříve uděláte otvor, do kterého stonek zasunete.
Nakonec dort dozdobíte svíčkami, motýlky ……fantazii se meze nekladou!!

Dort takto může vydržet i 10 dní, je třeba ale každé 2 dny  doplnit vodu, kterou opatrně vléváme na nejvyšší patro mezi květy do té doby, dokud nám ze spodního patra nezačne voda vytékat.

květinový dort z chryzantémKvětinový dort se svíčkamikvětinové aranžmá dort

svatebni dort

kvetinove zakuskydort maly kvetinovykvětiny na dortmaly kvetinovy dort

dort z kvetin

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist