Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Kvalitní příslušenství a doplňky pro dveře a okna

Srp 1405 Autor: Redakce

Malé, zdánlivě nevýrazné, detaily dodají prostoru ve vašem domě pocit dotaženosti a promyšlenosti. Například v oblasti oken a dveří. Můžete je například doplnit o zajímavá a originální kování, které každého na první pohled zaujme. Není potřeba investovat do těchto detailů závratné částky, skvělé doplňky seženete již za pár korun. Stačí pouze trochu zapátrat. Z našich zkušeností vám můžeme poradit třeba síť internetových obchodů MAND.CZ, kde si můžete objednat velké množství produktů (převážná většina je k dispozici skladem) za skvělé ceny.

V sortimentu kování se setkáte snad se všemi možnými typy

kovani stitoveKlasické rozetové i štítové kování si zde můžete objednat v mnoha materiálových (nerezové, hliníkové, kované) a stylových provedeních. Při výběru je vhodné zaměřit se na to, zda se jedná o interiérové či exteriérové dveře. Každý materiál totiž s venkovními podmínkami reaguje jinak. Speciální kategorií je pak bezpečnostní kování, které zvýší zabezpečení vašeho příbytku.

Kromě obrovské nabídky dveřního kování a klik se setkáte i s rozsáhlým sortimentem madel a koulí na dveře. Koule na dveře může být buď pevná, nebo otočná a díky ní nebudete muset dveře neustále zamykat. Nabídka okenních klik není o nic méně rozsáhlá. Vybírejte z různých designů, tvarů i povrchových úprav.

Tímhle však nabídka zdaleka nekončí. Z hlediska správné funkce dveří určitě oceníte i dveřní zarážku. Dveře tak zůstanou v otevřené fázi a nebudou stále podléhat účinkům průvanu. Kromě nepříjemného zvuku ochrání i omítku stěny za dveřmi. Zarážky se montují buď do podlahy, nebo do stěny. Pokud však nestojíte o žádné trvalé úpravy, koupit se dá i těžká, volně stojící zarážka.

samozaviracV některých případech určitě oceníte funkci dveřního samozavírače. Hodí se například ke dveřím vedoucím do koupelny či na WC. Velmi kvalitní samozavírače produkují firmy DORMA a GEZE a většinou se jedná o jednoduché výrobky, které fungují za pomoci vodící lišty a aretace. K dispozici jsou hned 4 barevné úpravy – hnědá, bílá, zlatá a stříbrná.

V některých místnostech je žádoucí dostatečné odvětrání. Větrací mřížky se umísťují buď do dveří, nebo přímo na fasádu. Dostatečným odvětráním se napomáhá výměně vydýchaného a znečištěného vzduchu za nový a čerstvý. Množství větracích mřížek se odpočítává od celkové plochy místnosti.

Mřížky určené k větrání jsou vyráběny z kvalitního eloxovaného hliníku, který není náchylný k rezavění. Montáž mřížek je velmi snadná a zvládne jí každý, kdo je alespoň minimálně zručný. V nabídce najdete 4 dekory a různé rozměry, takže si jednoduše vyberete právě ty, které nejvíce splňují vaše požadavky.

Kromě těchto funkčních doplňků zde najdete i spoustu dalších věcí, které se vám mohou hodit. Praktickou záležitostí je kukátko na vchodové dveře. Jednoduše zjistíte, kdo vás přichází navštívit, bez toho, abyste museli vchodové dveře otevřít.

Klepadlo na dveře se hodí v případě, že technika selže a zvonek přestane fungovat. Vždycky se hodí myslet na zadní vrátka. Dveřní panty a závěsy se vždy hodí sladit se stejným materiálem, který je použitý na dveřních klikách a kování.

Piktogramy na dveře se hodí v případě, že chcete dát všem na první pohled na vědomí, co se za dveřmi skrývá. Například toaleta, šatna, restaurace. Stylové piktogramy, čísla i písmena se dají buďto nalepit, nebo upevnit na stálo.

Ať už sháníte cokoliv z příslušenství pro dveře či okna, jistě si na těchto e-shopech vyberete.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Lis 2023>>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist