Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Kvalitní kovové garnýže pro zavěšení závěsů

Bře 1313 Autor: Františka Podzimková

veseni zavesuMístnost, ve které máme bydlet, by měla být dostatečně prosvětlená. Avšak v některých chvílích, třeba při přímém a ostrém slunečním záření, jistě oceníme, když světlu můžeme alespoň na chvíli uniknout. Také soukromí je celkem důležitý požadavek při bydlení. Jak se ale bránit pohledům z ulice do oken vašeho bytu a přímému zásahu slunečního záření? Spousta lidí volí klasické žaluzie. Mnozí lidé však nejsou jejich fanoušky, pochybují stejně jako řada dalších lidí o jejich estetičnosti a s nimi na oknech si připadají spíše jako v nějaké kanceláři, než doma. Pokud patříte právě do této skupiny lidí, budou vám jistě sympatičtější klasičtější závěsy, které krásně doplní interiér a dodají každému pokoji specifické kouzlo domova.

Při výběru těch správných závěsů do vašeho bytu, můžete narazit na problém, na co je vlastně zavěsit. Jestli žijete v domnění, že nic jiného než nehezky vypadající obyčejné tyče na zavěšení neseženete, jste na omylu.

Designové nebo obyčejné kovové garnýže?

extravagantni garnyzPokud chcete nádherné závěsy pověsit na něco výjimečného, co skvěle doplní váš stylový interiér, můžete si pořídit kovové garnýže, které v moderně zařízeném pokoji vypadají opravdu úžasně. Žádné jiné se z hlediska poměru kvality, životnosti a ceny nedají doporučit. Navíc, kovové garnýže mají opravdu dlouhou životnost, nemusíte se tedy investice obávat. Samozřejmě že záleží na individuální kvalitě, ale průměrně vydrží okolo 30 let. Takto dlouhou životností se mohou chlubit i díky galvanickému pokovování.

Garnýže si každý vybere podle svých potřeb a představ. Na trhu jich je k dostání několik druhů i stylů, od kterých se samozřejmě odvíjí i cena. Pořídit si můžete levnější za pár desítek korun, ale i designové kousky, které dotáhnou styl pokoje k dokonalosti.

Decentní, dětské i lankové garnýže

lankova garnyzCo se typů garnýží týče, k dostání jsou například dětské garnýže, které se díky dětským motivům hodí do pokojů pro děti. Pak například klasické záclonové tyče bez zbytečných ozdob, nebo lanková garnýž, která se sestává z lanka, úchytů ve zdi a klipů na které se závěs, nebo cokoliv jiného uchytí. Dále pak právě designové garnýže, které jsou doplněné o různé doplňky, koncovky a ozdoby. Garnýž se dá považovat za takový decentní doplněk, který není většinou příliš výrazný, zato však styl pokoje dokonale podtrhne.

Pokud byste si z nabízených garnýží nevybrali, rozhodně nemusíte zoufat. Ve spoustě obchodů nabízí takzvané garnýže na míru, které si sestavíte přesně podle svého vkusu.

Nicméně, nebojte se investovat do této několikaleté záležitosti. Kvalitní garnýže totiž vypadají naprosto jinak, než laciné náhražky, které navíc nic nevydrží.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Kvalitní kovové garnýže pro zavěšení závěsů
  • Garol.cz 19.6.2013 (18:56)

    Dobrý den, velice pěkný článek. Musím ho podpořit a konstatovat, že kvalitní garnýž je v dnešní době známkou stylu a luxusu. Množství designů a materiálů je obrovské. Krásná garnýž dokáže zpestřit jakýkoliv pokoj a dodat „třešničku na dortu“. Při výběru doporučuji zaměřit pozornost na typ uchycení, materiál a design garnýže.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist