Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Kvalitní a bezpečné LED žárovky

Čvc 1302 Autor: Františka Podzimková

Když v roce 1879 Thomas Alva Edison vynalezl první klasickou žárovku, která se dala využít jako osvětlovací zdroj, byl to v té době obrovský objev. Nicméně od té doby se historie žárovky celkem měnila. Dnes už není v domácnostech povoleno tyto klasické žárovky používat. Namísto nich musíme používat žárovky úsporné, nebo LED žárovky. A právě na LED žárovky se v dnešním článku zaměříme.

led svitidlaMožná patříte mezi ty, kteří ze zákazu používání klasických žárovek také nejsou příliš nadšeni. Obzvlášť jestli jste přešli na úsporné žárovky. Jejich pomalé nabíhání může být značně otravné. Obzvlášť, jestli je používáte v místnostech, kde se svítí jen po určitou chvíli. Než žárovka stačí naběhnout do 100 % výkonu, už jí zase pomalu zhasínáme. Tento pomalý náběh je jedním z rozdílů mezi úspornou a LED žárovkou. LED žárovka svítí v plné síle okamžitě při rozsvícení. Oproti úsporným žárovkám, se u LED žárovek nesetkáte se rtutí. Takže jestli vám u úsporných žárovek vadila přítomnost rtuti, ať už z obavy před rozbitím, či ohledně škodlivého odpadu, tady můžete být bez obav.

zarovka ledLED žárovky jsou založeny právě na nejnovější technologii, a spousta lidí je tedy celkem málo informovaných. Jedná se o dražší technologii, ale zato je životnost žárovky o mnoho vyšší. Spousta lidí si také myslí, že před tím, než začnou LED žárovky používat, budou muset v celém bytě vyměnit závity, aby se tyto žárovky vůbec daly použít. To je samozřejmě nesmysl – žádné závity měnit nemusíte.

LED žárovky se v dnešní době stále více a více rozmáhají

Dalo by se říct, že zažívají obrovský boom, neboť většině lidí už došly ty podstatné výhody těchto žárovek. Avšak tím, že se tyto typy žárovek tak rozmohly, samozřejmě došlo ihned ke kopírování.

Trhy jsou zaplaveny lacinými čínskými náhražkami, které nejsou ani zdaleka tak kvalitní. A to ať už v kvalitě jednotlivých součástek, nebo samotného zpracování. Pro to, aby napodobitel LED žárovky co nejvíce na výrobě ušetřil, je schopen používat neuvěřitelně nekvalitní materiály a komponenty. Téměř každá součástka se totiž dá vyrobit levněji, ale zároveň samozřejmě i nekvalitněji. Takže když si pak dáme dohromady celou žárovku, je sice o pár korun levnější, avšak její kvalita pokulhává někde hodně daleko za standardem kvality.

Kvalita není však jedinou věcí, kterou se dva výrobky mohou lišit

samsung led zarovkaDalší věcí je otázka bezpečnosti. Jedná se o elektro výrobek, takže se pro vás může žárovka stát i velmi nebezpečnou. Napodobeniny bývají elektricky nestabilní a nebezpečné.

A jak pak dopadá u napodobeniny celkový výsledek? Žárovka má malou životnost, barevné podání žárovky značně kolísá, může nepříjemně blikat, nebo i bzučet.

Pokud se tedy rozhodnete pro koupi LED žárovky, připlaťte si raději pár drobných korun a zakupte výrobek od značky s dobrým a známým jménem. Například LED žárovky SAMSUNG jsou skutečně kvalitní a splňují všechny potřebné požadavky. Ve výsledku se vám investice vyplatí, neboť žárovka vydrží kvalitně svítit o mnoho déle.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

3 reakce na Kvalitní a bezpečné LED žárovky
Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist