Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Krmení ptáků ve volné přírodě i na krmítcích

Pro 1109 Autor: Redakce

Na zimu nás někteří ptáci opouštějí a odlétají za teplem. Ti, kteří tady zůstanou, ale potřebují naši péči. V zimě je pro ně nedostatek potravy, ale ubývá také přirozených úkrytů. Zimní procházku si často zpestřujeme krmením kachen a labutí. Odborníci to ale nedoporučují, protože ptáci nejsou nuceni k hledání přirozené, mnohem výživnější potravy.

Pokud chcete i přesto ptákům přilepšit, dbejte ale na to, aby vámi podávané pochutiny ptákům spíš neublížily. Pokud vám doma zbyde pečivo, zbavte ho přebytečné soli a nakrájejte na malé kostky, které nechte uschnout. Čerstvé pečivo je nadýmavé a může ptákům škodit. Ztvrdlé pečivo nechte rozmočit ve vodě a až pak dovolte vodnímu ptactvu, aby si na něm pochutnalo. Pokud totiž labutě či kachny spolknou větší kousek tvrdého pečiva, mohou si zase poranit jícen.

Mnohem vhodnější je speciální krmivo pro ptáky, které lze zakoupit ve formě granulí. Tyto granule obsahují všechny potřebné živiny, vitamíny i minerály.

Budky pro ptáky a krmítka

Ptačí budky jsou super úkrytem pro přezimující ptactvo, které v něm na jaře vyvede mladé. Podle druhu ptáků musíte zvolit i vhodnou velikost budky. To není jednoduché, a proto se většina z nás spokojí s krmítkem pro ptáčky. Krmítka pro ptáky se vyrábějí v mnoha velikostech, tvarech a s použitím dřeva či plastu, výběr je jen na vás. Jejich cena je od 100 do 500 Kč. Přikrmujeme většinou sýkorky, vrabce, ale i další ptáky. Potěšit nás může přiletět také barevný hýl a podobně. Ptákům se zavděčíte, pokud jim koupíte slunečnici a jiná olejnatá semena, která jsou výborným zdrojem energie.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist