Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Křemelina aneb detoxikace přírodní cestou

Úno 2110 Autor: Redakce

Výživa, pohlcování nečistot, pročištění organismu, podpora hubnutí, zlepšení kvality vlasů, pokožky i nehtů. Na tohle všechno lze zobat vitaminy a přípravky z lékárny. Také se ale můžete vydat přírodní cestou a tělo podporovat bez chemicky stvořených látek. Ideálním přírodním produktem pro výše popsané účely je křemelina.

Lidé se zájmem o geologii vědí, že křemelina je sypká hornina tvořená schránkami jednobuněčných řas rozsivek. Křemelina vznikla v oceánech či sladkovodních jezerech před spoustou milionů let. Dnes se křemelina těží, využívá se k výrobě filtrů, abraziv, jako stavební materiál nebo tepelný izolátor. Po speciální úpravě je využitelný také ve formě doplňku stravy.

kremelina proti koronaviru

Foto: Karolina Grabowska, Pixabay

Potravinářská křemelina je vhodná pro vnitřní i vnější využití

Ne každá vytěžená křemelina je vhodná pro konzumaci člověkem. Například v Americe najdete cca 600 ložisek křemeliny, pouze šest z nich je vhodných pro lidskou konzumaci. Nemusíme však chodit až tak daleko, křemelina ke konzumaci se těží i ve sladkovodních jezerech v Německu. Taková křemelina se po vytěžení tzv. kalcinuje, tedy odkyselí a tepelně upraví sodou. Výsledkem je velice jemný a lehký prášek vyznačující se až pastovitou strukturou.

Její konzumace vám tedy nebude nepříjemná. Lze ji rozpustit v nápoji (vodě, šťávě, džusu, ne v horkém čaji). Můžete ji přidat do zubní pasty, do vany při koupeli, případně z ní připravit pleťovou masku – stačí ji smíchat s vodou, abyste dostali správnou strukturu pasty, a nanést na obličej. Nechte působit 2 až 3 minuty a smyjte.

Jaké jsou pozitivní účinky křemeliny?

Křemelina vašemu tělu dodá křemík, který je pro lidský organismus nezbytný a jeho dostatečné dávky zpomalují procesy stárnutí (udržuje zdravé chrupavky, šlachy i klouby). Stimuluje metabolismus, proto se doporučuje při hubnutí. Významně zlepšuje kvalitu pokožky, vlasů i nehtů, a to jak při vnějším, tak vnitřním užívání.

Velmi často se mluví i o jeho schopnosti detoxikovat organismus. Křemelina procházející střevy obrušuje stěny střev, a tak je zbavuje nečistot a usazenin. Přítomné toxiny, plísně, parazity a viry na sebe váže a pomáhá je vyloučit ven z těla. Má totiž tvar válečků s mnoha malými otvory, v nichž se parazité zachycují. Není to ovšem okamžitá záležitost, celý proces trvá pár měsíců.

Kde křemelinu koupit?

Prodává ji řada lékáren, případně internetové obchody s přírodními doplňky stravy. Někdy bývá obohacená i o další minerály. Vždy sledujte, zda jde o čistou křemelinu bez barviv a dalších zbytečných aditiv. Křemelina je vhodná i pro vegany.

Rovněž další přírodní produkty pomáhají s virovými onemocněními

Křemelina perfektně pročistí střeva od všech nežádoucích parazitů. Proti virům jsou ovšem užitečné i jiné přírodní produkty. Lichořeřišnice vás zbaví bakterií a virů v močovém ústrojí, vitamin D (získávaný ze slunce) celkově podpoří imunitu v boji proti virům. Antibakteriálně působí česnek a vynikající je rovněž houževnatec jedlý neboli houba šiitake. Ta má nejen protivirovou, ale i protinádorovou aktivitu.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist