Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Krbová kamna padnou do každé domácnosti

Bře 1318 Autor: Komerční sdělení
Kachlová kamna Gerona

Kachlová kamna Gerona

Při stavbě nových domů lidé myslí na krb, a tak si jej nezapomenou do haly nebo obývacího pokoje umístit. Ti, kteří však už mají postaveno, na krb nepamatovali, a přesto by se chtěli dívat do plápolajícího ohně, nemusí zoufat. Jsou tu pro ně krbová kamna.

Krbová kamna na dřevo, ekobrikety či pelety opět pronikají do českých domácností. Nejenže vypadají skvěle, ale ještě s nimi ušetříte. Jak? Cena dřeva je stále nižší než cena za elektřinu nebo plyn. Například v rodinném domě s tepelnou ztrátou 10 kW a o velikosti cca 150 m² stojí ročně vytápění plynem téměř 30 000 Kč. Když si však majitelé pořídí krbová kamna s teplovodním výměníkem, budou jejich náklady poloviční.

Je z čeho vybírat

krbova Kamna Magelik II

Kamna Magelik II

Ti, kteří zvažují krbová kamna koupit, mohou vybírat z několika typů. Oblíbená jsou například krbová kamna s plechovým pláštěm nebo kamna s kachlovým obložením. Každá kamna mají jinou výhodu. Ta kachlová drží v keramickém obkladu déle teplo, plechová se zase rychleji nahřejí. Ať už vyberete jakákoli kamna, můžete si být jisti, že budou praktická i úsporná a stanou se líbivou dekorací vašeho bytu či domu.

Co je třeba vědět?

A co je potřeba před pořízením krbových kamen vědět? Nejdříve zjistěte, jaký tah má komín, dále je nutné znát účinnou výšku komínu a jak velký prostor budete vytápět. S těmito informacemi zajděte do specializované prodejny, kde vám odborníci poradí, která kamna jsou pro vás ta pravá.

Info k obrázkům

Kachlová kamna Gerona jsou v nabídce v několika barevných provedeních. Vyberte si barvu, která se vám do interiéru hodí nejvíce.

Kamna Magelik II je model vhodný pro příležitostné vytápění. Díky dvojitému opláštění kamen je vzduch rychle ohříván i v dlouho nevytápěných místnostech.

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Krbová kamna padnou do každé domácnosti
  • Vlastik 18.11.2013 (18:09)

    Je to pravda, topíte za polovinu v porovnání s plynem. Krbová kamna s výměníkem máme již 3 roky, jsou napojeny na původní soustavu, která plynem vytápěla 8 deskových radiátorů Radik. Měli jsme si je pořídit už dávno, dne cena dřeva nebezpečně roste.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist