Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Kompostování

Zář 1117 Autor: Petr Helekal

termokomposterKaždý z nás to zná. Na zahrádce máme celoročně spoustu odpadu jako je vytrhaný plevel, posečená tráva, a na podzim se k tomu přidají spousty spadaného listí. Někteří tento zahradní odpad vyhazují do popelnic, nebo kontejnerů na bio odpad, což je velká škoda, protože si ze zahrady vyváží materiál, ze kterého můžou získat kvalitní výživný kompost.

Nejčastěji se na zahradách kompostuje posečená tráva  – tu je dobré provzdušňovat přidáním listí, pilin, drceného dřeva, nebo jiných lehkých materiálů, protože kompost potřebuje dostatek vzduchu.

Základem úspěšného kompostování je kvalitní kompostér

Můžeme kompostovat buď v klasických doma vyrobených ohrádkách ze dřeva, nebo využít termokompostér. Hlavní výhodou termokompostéru oproti volnému kompostování je podstatně rychlejší přeměna organického odpadu na kompost v termokompostérech.

 

urychlovac kompostuAť už kompostujete v termokompostérech, na volno, je dobré do kompostovaného materiálu přidat urychlovač kompostování.

Urychlovač kompostování Radivit je přípravek, kterým se urychluje humifikační proces – a to i špatně rozložitelných látek, jako jsou některé zahradní a kuchyňské odpady, které by normálně v kompostu zůstávaly dlouhou dobu nerozložené. Obsahuje důležité humifikační organismy a přidává se do kompostovaného materiálu v kompostérech nebo do volných kompostů. 1 kg Radivitu vystačí cca na 2 m3 kompostované hmoty.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist