Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Kompostování aneb co s organickými zbytky?

Kvě 1029 Autor: Redakce

ekologické hnojivo

Také jste se rozhodli třídit bio odpad a kompostovat? Nevíte jak na to? Základem je nákup vhodného kompostéru, těch je totiž velké množství. My doporučujeme přírodní materiál-dřevo. Zahradní dřevěný kompostér je nepostradatelným pomocníkem každého majitele zahrady, ať je velká, nebo malá. Už nebudete řešit kam s posekanou trávou, vypletým plevelem nebo zbytků z kuchyně.
Proces kompostování je přirozený ekologický postup, který jednak napomůže likvidaci odpadů biologického původu, a zároveň umožní použít kompost jako výbornou formu organického hnojiva pro okrasné či zeleninové záhony, zároveň zlepšuje i mechanické vlastnosti půdy. Navrácení bioodpadu do půdy ve formě hnojiva – kompostu je důležité pro udržení kvality půdy. Kompost navíc obsahuje humus, který je základem přirozené úrodnosti půd a také zlepšuje jímavost půdy pro vodu.
Firma Vladeko nabízí kompostéry, které se liší velikostí a provedením. Všechny kompostéry jsou vyrobeny z impregnovaného dřeva, které zajišťuje dlouhou životnost konstrukce. kompostér z kulatinyNapříklad masivní dřevěný kompostér vyrobený z hladce frézované tlakově impregnované kulatiny nabízí možnost postupného přidávání dalších kulatin a tím případné zvýšení a zvětšení objemu kompostéru. Díky opravdu robustnímu provedení zaručuje kompostér dlouhou životnost a trvanllivost i při celoročním užívání (obrázek vpravo).

Všeobecně lze díky rohovým zámkům všechny kompostéry opakovaně rozebrat a znovu složit bez jakéhokoli poškození kompostérů. Více o těchto kompostérech, ale i o principech kompostování se dozvíte ZDE.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist