Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Klematis neboli plamének

Dub 1108 Autor: Redakce

klematisPlamének je pnoucí rostlina dekorativních listů i květů. Patří do skupiny pryskyřníkovitých-tato čeleď zahrnuje více jak stovku druhů. Právě to činí z plaménku velmi oblíbenou rostlinu, protože si můžete vybrat z nespočtu barev. Ovčem na našem trhu seženete asi tak 50 kultivarů.

Výsadba (přesazování) klematisu

Sází se brzy z jara, kdy sazenici zkrátíte těsně nad narašenou částí. Rostlina musí být v zemi dosti hluboko, aby pustila kořeny a byla silná. Vždy použijeme kvalitní substrát pro okrasné dřeviny. Substrát obsahuje jílovté složky, které zadržují vodu, a proto se o rostliny nemusíme bát ani v teplém období bez dešťů.

Nezapomeneme ani na výživu plaménku. Použijeme speciální hnojivo pro okrasné dřeviny. Je to hnojivo s dlouhodobým působením, které se jednoduše dávkuje pomocí přiložené odměry. Na 2-3 litry zeminy použijeme jednu odměrku hnojiva. Klematis zasadíme mírně šikmo a zahrneme ho substrátem, který jsme předem smíchali s hnojivem.

Nezbytná je konstrukce, po které se bude klematis pnout. Rostlinu dostatčně zalijeme (doporučujeme kořeny rostliny na několik hodin ponořit do vody ještě před výsadbou), aby se zemina dostala do kontaktu s kořeny. Klematis potřebuje mít kořeny ve stínu, proto ho přihrňte kůrou nebo piniovou kůrou.

odrůdy klematisu

O jednotlivých druzích, které krásně kvetou, vás budeme informovat v dalším článku. Na závěr je potřeba zmínit, že se nejznámější druhy klematisů dělí do několika skupin jako například:

  • Viticella
  • Lanuginosa
  • Patens
  • Jackmanii

Nejoblíbenější druhy neleznete ZDE.

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist