Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Keramická dlažba-co musíte vědět, díl 2.

Kvě 1418 Autor: Redakce

Dlaždice je před koupí dobré vidět na větších plochách. Dobří prodejci vlastní vzorkovny, kde je možné vidět zasazení dlažby přímo do interiérů nebo alespoň na větších plochách. Vyhněte se vybíráním dlažby z katalogů nebo podle jedné dlaždičky.

dlazba velkoformatovaPři výběru dlažby bychom se měli zajímat také o to, jestli bude dlažba dostupná i později – proto radíme nenakupovat ve výprodejích neznámých výrobců. Mohlo by se stát, že dojde-li nám dlažba nebo se poškodí, nebudeme moci tu stejnou dokoupit, z čehož vznikne estetický paskvil. Nehledě na to, že pokud jde o výprodeje, snaží se prodejce zbavit starého nebo nekvalitního materiálu. Proto čeští výrobci se stálou nabídkou budou dobrou volbou. Také co se týká reklamací nebo záruky budou naši známí výrobci věrohodnější. Rozhodně se vyplatí si na prodejce a výrobce najít hodnocení a recenze.

Zajímejte se nejenom o cenu, ale i o termín dodání a záruku. Servis po nákupu patří k důkazům dobré firmy. Jde o dopravu, pokládku dlažby, reklamace nebo dokumentaci pro položení (obsahující informace o vhodných lepidlech a spárovacích hmotách, vhodném podkladu apod.). Kvalitní firmy nabízí i 3D vizualizace, podle kterých se můžeme rozhodnout, který typ a barvu zvolíme.

Nezapomeňte vždy počítat s rezervou. Ta musí být větší, pokud máme nepravidelný obvod místnosti. Zhruba jde o 10% podlahové plochy, na kterou hodláme položit dlažbu. Také pokud pokládáme na koso nebo na vazbu (skládáme dlaždice jako cihly) bude potřeba rezervy na odřezky a podobně kolem 15%.

Výrobci

obklady a dlazbaKeramické dlažby u nás nabízí několik výrobců. Firmy s dlouholetou tradicí a zkušenostmi expedují kvalitní výrobky s originálním designem. Samozřejmě je dobré sehnat výrobce, který má vyvážený poměr kvality a ceny. Nejznámějším je pravděpodobně tuzemský výrobce RAKO, dále CERAMAX. V obchodech se však často setkáme se zahraničními výrobky, u dlažeb jde převážně o polské, italské nebo španělské dlažby (obvykle patří mezi vyšší cenové kategorie). Z polských můžeme jmenovat PARADYZ,  TUBADZYN, POLCOLORIT, ZORKA KERAMIKA nebo CERSANIT, z italských například RAGNO (Marazzi).

Nyní se můžete pustit do vyhledávání té nejkrásnější dlažby, která bude zdobit váš domov po mnoho let. Nebojte se být kreativní!

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist