Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Když si práce na domě vyžaduje odborníky na práci ve výškách?

Bře 1427 Autor: Redakce

Při údržbě domu a zahrady se každý z nás čas do času ocitne v situaci, která si vyžaduje specifické znalosti a schopnosti odborníků. K nim patří také práce ve výškách, tedy zásahy na těžko přístupných místech.

Výškové práce zahrnují úklidové, zednické, natěračské i montážní činnosti. V praxi jde nejčastěji o:

  • Shazování a odklízení sněhu a ledu ze střech či jiných nepřístupných míst

odstraneni-snehuČlověk pohybující se pod vysoko visícími rampouchy se ocitá ve velkém nebezpečí. Rampouchy jsou ale nebezpečné i pro dům. Led má váhu a okapy trpí. Ze země rampouch vypadá jako nepatrnost, velmi často je však vrostlý do okapu, do střechy a váží i několik desítek kilo. Takový rampouch, když spadne na zem, může vážně poškodit zdraví člověka.

  • Natírání a opravy střech

Na povrch střechy, která si průběžnou údržbu nutně vyžaduje, se často zapomíná až do chvíle, kdy je jeho oprava dosti nákladná. Střecha je tepelně nejnamáhanější prostor celého domu. Teplota povrchu střechy může kolísat v rozmezí až sta stupňů. V noci vítr a mráz, ve dne slunce, voda, teplo. Neexistuje materiál, který by přírodní vlivy neovlivnily. I malá vada může vést k rozsáhlému poškození.

  • Drobné stavební a zednické práce, opravy fasád, komínů a okapů

oprava-kominuDrobné praskliny na fasádě nejsou vidět, ale časem se mohou stát příčinou nepříjemné nehody. Fasáda s oloupanou barvou navíc nedělá domu parádu a majiteli dobrou reklamu. Okapy bývají zanesené a ztrácí tak svoji funkčnost. Je tedy třeba udržovat je čisté.

Možná máte na svém pozemku strom, který ztrácí stabilitu, narušuje statiku domu nebo jednoduše brání přístupu světla dovnitř. Strom je třeba pokácet nebo ořezat, je však v těsné blízkosti domu, elektrického vedení nebo je jakákoliv manipulace se stromem nebezpečná kvůli narušení jeho stability. Rizikové kácení a ořez stromů si vyžaduje specializovanou techniku a také odborné znalosti z biologie.

  • Mytí běžně nepřístupných oken a míst

Pohled na čistá okna nepotřebuje další komentář.

myti ve vysceTeoreticky se za práci ve výškách považuje jakákoliv práce ve výšce od 1,5 m. Pro přístup a zabezpečení proti pádu využívají výškoví pracovníci nejčastěji horolezeckou techniku. Kde je to nutné, instaluje se lešení a nebo se užívá vysokozdvižná plošina. Horolezecká technika, tedy práce z lana, je však preferovaná, protože je mnohem šetrnější k okolí, často rychlejší, ale hlavně levnější. Další výhodou je, že tento způsob práce prakticky nezatěžuje obyvatele domu nebo případné chodce na ulici před ním.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist