Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Kdy zasít velikonoční osení

Bře 1612 Autor: Redakce

Zelení travička v misce, truhlíku či vaječných skořápkách se vrací do našich domovů podobně jako další tradice. Velikonoční svátky se blíží a je nejvyšší čas si připravit zelenou dekoraci. Jak na to vám popíšeme právě v dnešním článku.

Pšenice a ječmen

zdvihani substratu

Lehký substrát obilí nadzdvihne

Seženete je buď v hobby marketu nebo ve zverimexech. Už se prodávají dokonce celé sady pro výsev. Obilí klíčí v teplém vlhkém prostředí opravdu rychle. Do velikosti tak akorát vám totiž vyroste asi za 10 dní. Právě tento víkend je tedy vhodný pro založení malého zeleného záhonku.

Krom osení (pozor na tepelně upravované zrní) kupte také klasický zahradní substrát. Jeho velkou nevýhodou je velmi lehká struktura. Jelikož zrní vyséváme velmi hustě, lehký substrát bude během růstu zrní nadzdviháván. Nic se ale neděje, stačí substrát jakoby sklepat. Pomoci si také můžete tím, že navrch použijete klasickou zahradní zeminu.

Postup:

1. Substrát navršte do vhodné nádoby (truhlík, miska, košík vyložený igelitem) asi 2 cm pod okraj. Zejména kupovaný substrát dobře navlhčete a nechte asi 2 hodiny odpočinout. 

oseni navlhceny substrat

2. Na substrát velmi hustě poházejte zrní

oseni vysev zrni

4. Zrní zahrňte asi 1 cm substrátu tak, aby zrní nevykukovalo a zároveň substrát sahal asi 1 cm pod okraj nádoby.

oseni substrat

5. Osení udržujte v teple a na světlém místě. V případě, že rychle roste, přemístěte ho na chladnější, ale světlé místo. Pravidelně zalévejte.

Náš tip: Zapomněli jste zasít 10 dní před Velikonocemi? Nic se neděje! Osení nechte na 2 hodiny namočené ve vlažné vodě. Semena nabobtnají a rychleji vyklíčí.

Řeřicha a čočka

rericha na vateAno! Vypěstujte si jedlé velikonoční osení. Navíc řeřicha i čočka vyrostou do požadované velikosti asi za 4 dny. Navíc bez problémů vyrostou i z navlhčené vaty. Problém ale nebudete mít ani se zahradním substrátem, pak postupujte podle postupu výše.

Zejména řeřicha bude překrásná ve vymytých skořápkách. Navíc obsahuje vzácnou kombinaci železa a vitaminu C, díky čemuž se kov vstřebá do organismu.

chleb se syrem a rericha

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist