Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Kam na tvořivou inspiraci? Do knihkupectví!

Kvě 1627 Autor: Redakce

Nová knížka Výtvarné hrátky s různými materiály autorky Petry Vondrové přináší další netradiční výtvarné inspirace pro děti. Autorka touto publikací volně navázala na svůj předcházející titul Výtvarné inspirace na čtvero ročních období. Publikace je dělena na pět hlavních kapitol – Tvoříme ze starých bot, Výtvarné hrátky s plastem, Výtvarné hrátky s různými potravinami, Výtvarné hrátky s papírem a Výtvarné hrátky s rozmanitými předměty.

detske tvoreniJak už názvy kapitol napovídají, děti se seznamují především s různými odpadovými materiály, s nimiž se každodenně setkávají. A tak mají možnost tvořit na atypické podklady – na staré boty, na opotřebovaný kbelík, na plastový obal od pracího prášku, na rozmanité papírové krabičky, na staré kalhoty, již opotřebovanou kabelku, bublinkovou fólii apod. Ale nejen podklady jsou netradiční, děti si vyzkoušejí i tvorbu s různými výtvarnými nástroji – houbičkou, drátěnkou, starým kartáčkem na zuby, použijí i vlastní ruku nebo chodidlo nohy.  Výhodou používaných materiálů i nástrojů je jejich dostupnost. Potřebné materiály k tvorbě jsou postupně sbírány, ať už jde o plastové kelímky, papírové ruličky nebo krabičky, či o přírodniny z lesa…

Ani některé výtvarné techniky nejsou klasické

Kromě tradiční malby a kresby, je využita technika koláže, muchláže, body-artu, batikování v cibulové slupce apod. Při tvorbě konkrétního dílka autorka často výtvarné techniky kombinuje. 

detske tvoreniNěkteré výtvarné lekce jsou určeny po tvorbu přímo na zahradě, v lese nebo na okraji lesa na louce, jiné jsou tradičnější a tvoří se přímo v interiéru bytu, domku nebo školy. Autorka volí jednoduché postupy. Každou lekci doprovázejí také přehledné návody s barevnými fotopostupy i výslednou fotografií hotového dílka. Děti si mohou vytvořit čertíka, květinu, sluníčko, rybičku, sněhuláčka, kapsář do pokojíčku, zajímavé ozdoby na vánoční stromeček…     

 Knížka je plná fantazie a kreativity

Výtvarným hrátkám se můžeme věnovat během nadcházejících letních dnů přímo na zahradě v trávě, na louce u lesa nebo během deštivých dní v interiéru. Zkuste tedy vystoupit ze zaběhlých kolejí a zkuste si vytvořit něco originálního z věcí, které nás obklopují….  

detske tvoreni

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Lis 2023>>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist