Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Jezírková folie vs. plastové bazénky

Kvě 1110 Autor: Redakce

jezirkova folieKaždý by chtěl na zahradě alespoň kousek vodní plochy. Češi se zamilovali do bazénů, ale stále více z nás přichází na kouzlo zahradních jezírek. Ta se totiž hodí i do malých zahrad a nabízejí chov koi kaprů nebo karasů, ale také pěstování speciální bahenní a vodní květeny.

Pokud nad jezírkem uvažujete, máte při jeho výstavbě několik možností. Zahradní jezírka si buď můžete nechat udělat na klíč, nebo to zvládnout svépomocí. Jezírko může být buď betonové, kdy je potřeba použít speciální beton. Klasickými materiály jsou jezírkové folie. Jejich nevýhodou je, že pod ní musíte pečlivě narovnat měkčené materiály, které zabrání kořenům okolních stromků prorůstat do jezírka. Na druhou stranu se jedná o nejlevnější způsob tvorby jezírka. Vždy ale kupujte kvalitní, tlustostěnné jezírkové folie.

Pokud vám stačí menší jezírko je nejjednodušším krokem nákup plastových jezírkových bazénků. Ty mají různé hloubky, a tak umožňují snadné osázení. Pokud chcete mít rybky i v těchto jezírkách, jejich hloubka musí být minimálně metr. V případě velkých mrazů je potřeba jezírku pomoci, jinak by rybky umrzly.

plastove jezirkoKaždý by si měl uvědomit, že stavbou jezírka péče o tuto vodní plochu nekončí. Okolí musíte zvelebit kačírkem a osázet vhodnými rostlinami. I do méně hlubokých jezírek můžete zasázet lekníny, které jsou uzpůsobeny nižším hloubkám-vždy závisí na druhu rostliny. Také vás může překvapit problém s přemnožení řas a sinic. Ačkoliv už existuje nespočet chemických i biologických přípravků pro boj s těmito organizmy, všeobecně platí, že čím větší ekosystém, tím více se můžeme spoléhat na proces samočištění.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist