Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jaro se blíží! Připravte svůj balkón na sezónu.

Bře 2207 Autor: Claudie Kornelová

Balkon je důležitým místem, který poskytuje příjemný odpočinek i praktický úložný prostor, a proto si zaslouží, abychom mu věnovali svoji pozornost. P o zimě potřebuje jistou údržbu, než se s ním plně vrhneme do jarní a letní sezóny. Máme pro vás praktické rady, jak jej uklidit a na co při úklidu nezapomenout.

Balkon

Příjemné období na posezení na balkoně je tu. Připravte jej. Zdroj foto: Pixabay.com – guoyakun

Kdy je správná doba na čištění balkonu?

Správné je udržovat balkón, stejně tak jako jiné části vašeho obydlí průběžně. Jedině tak se pak nenadřete. Ideální je uklízet balkón jednou za dva týdny, pokud ale nepatříte k milovníkům úklidu, věnujte mu pořádnou péči alespoň jednou měsíčně. Pokud tak neučiníte, o to náročnější pro vás bude úklid prováděný jednou za rok na začátku sezóny. Co vše vás čeká?

Zameťte balkon opravdu důkladně

Aby byl balkón dobře vyčištěný od nánosu špíny a prachu, který se na něm usadil během zimního času, je potřeba nejdříve odsunout veškerý nábytek stranou, taktéž květináče a další předměty, pod nimiž se nahromadí nánosy. Rozbité věci vyhoďte. Podlahu nejdříve důkladně zameťte. Zbavte se suchého listí, nečistot a prachu. Ujistěte se, že se vám podařilo odstranit i prach, který má tendenci se hromadit v rohu balkonu. Jakmile všechny tyto kouty vymetete, nameťte prach na lopatku a vyhoďte ji do pytle na odpadky.

Variantou je, pokud se vám to tedy například za pomoci prodlužovacího kabelu podaří, použít na úklid vysavač, který vám vaši práci opravdu zjednoduší.

Úklid balkonu

Zameťte balkon opravdu důkladně. Zdroj foto: Pixabay.com – Annette Meyer

Omyjte balkon vodou s čisticím prostředkem

Přichází další fáze a tou je omývání. Do kýble s teplou vodou nalijte buď prostředek na podlahu nebo na nádobí. Pomocí hadříku otřete zábradlí, případně parapet a stěny vašeho balkónu, pokud tedy nejsou ze dřeva nebo zděné. Jakmile budete hotovi, setřete rohy a celou podlahovou část. Opět tato údržba platí zejména pro dlaždice. U dřeva si dejte pozor, ať používáte prostředek určený na dřevo a podlahu tak neúmyslně nepoškodíte. Po dokončení tohoto úkonu použijte houbičku, kterou ještě dočistíte potřebná místa.

V případě opravdu zaschlé špíny a skvrn se chopte kartáče se štětinami, které vám v tomto ohledu dobře poslouží a odolnou špínu odstraní. Svoji pozornost také věnujte květináčům a truhlíkům. I na nich se mohou zachytit nečistoty a je dobré je proto hadrem stáhnout.

Nezapomeňte se věnovat skleněné části

Jsou-li vaše stěny balkónu ze skla, máte zasklený balkon nebo máte alespoň skleněné vstupní dveře, očistěte je. Použijte čistič na sklo, nejlépe s přídavkem alkoholu a důkladně sklo vyleštěte buď papírovými utěrkami, nebo novinami. Dělejte to tak dlouho, dokud nebude povrch úplně čistý. Na velkou plochu použijte stěrku, jinak byste se udřeli.

Okna

I okna a prosklená část potřebuje vaši péči. Zdroj foto: Pixabay.com – mrganso

Otřete nábytek a vše, co na balkoně máte

Pokud jste na zimu svůj nábytek nezakryly nebo jste jej neuklidili, věnujte mu péči nyní. Dřevěný a kovový nábytek očistěte a ošetřete, jak je potřeba. Máte-li kovové lucerničky, z nichž se loupe barva, natřete je. To samé konec konců učiňte i se zábradlím.

Důkladná očista podlahy

Ještě jednou se vraťte k podlaze, na níž určitě ulpěly ještě nějaké nečistoty z vašeho úklidu ostatních částí. Napusťte si ještě jednou kýbl s teplou vodou a omyjte podlahu. Nechte ji volně vyschnout.

Podlaha

Ať už máte na balkoně dlaždice nebo beton, důkladně podlahu umyjte. Zdroj foto: Pixabay.com – mac231

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist