Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak zavěsit záclony

Čvn 1207 Autor: Redakce

garnyzeAbychom měli v našem bytě, či domě trochu soukromí, hledáme způsob pro zatemnění oken co nejpřirozenější. Dalo by se říci, že takový, aby nám do pokoje skrz okno stále probíhalo pár paprsků světla, ale zároveň nebylo vidět dovnitř. Žaluzie jsou prostředkem pro zakrytí oken v mnoha domácnostech, avšak způsobují jakousi nepřirozenou tmu. A žaluzie, zejména ty naprosto zatemňovací patří spíše do kanceláří, než do domácnosti.

Ideální alternativou můžou být závěsy, které zahalí okno asi tím nejpřirozenějším stínem. Většina z nich není úplně neprůhledná a tak prochází pár paprsků i skrz látku a nejen kolem okrajů látky a uvnitř pokoje vytvoří sympatické příšeří. Závěsy se mohou stát výborným doplňkem interiéru, stejně jako konzole na záclony, které je nesou.

Jsou to takzvané garnýže neboli záclonové tyče. V dnešní době se používají hlavně kovové garnýže a to nejen kvůli jejich životnosti, ale i kvůli celkovému vyznění interiéru. Konkrétně se vyrábějí galvanicky pokovované. Tyč bývá u všech konzol podobná, ale ozdoby, které zakončují oba konce, je možné vybírat z mnoha druhů. Například do různých geometrických tvarů, jako je koule, krychle, krystal, či nějaký ornament. V případě potřeby se vyrábějí i s dětskými motivy. Tyto tyče na záclony se mohou zdát velmi nepodstatnými, ale mnohdy se přesvědčíme, že zdání klame. Jestliže ale hledáte něco méně výrazného, namísto konzole můžete zvolit jednoduché lanko.

A kde sehnat garnýže levně? Sehnat se dají v kamenných obchodech, které jsou zaměřeny na nábytek, nebo třeba na e-shopu garnyzekovove.cz, kde jedno z nejpříjemnějších kritérií je poměr ceny a kvality. Bonusem potom, že všechny výrobky jsou vyrobeny v Evropské Unii.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist