Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Jak vyrobit základ pro plechovou garáž?

Říj 2302 Autor: Komerční sdělení

Díky zjednodušeným stavebním předpisům mohou dnes stavebníci postavit malou plechovou garáž bez žádosti o povolení. Před umístěním takového objektu na pozemek je však nutné řádně připravit půdu. Jak správně připravit základy pro plechovou garáž?

Foto: plechovegaraze-stalmex.cz

Jak by měl být připraven základ pro plechovou garáž?

Ani malá plechová garáž by neměla stát přímo na trávě nebo zhutněné půdě – je nutná řádná příprava terénu. Často voleným řešením je betonový základ pod stěnami garáže, ale není to jediná možnost – plechové garáže lze stavět i na:

  • betonovou desku – její vybudování je nákladné a může být nutné zapojit odborníky;
  • dlažební kostky a betonové bloky – toto řešení je vhodné v případě plechové garáže, která bude využívána například jako sklad sportovního vybavení;
  • betonové tvárnice – jedná se o nejjednodušší a nejlevnější metodu, i když ne vždy nejlepší.

Betonové základy – jak je vyrobit?

Betonový základ – ve srovnání například s betonovými tvárnicemi – se vyznačuje vysokou pevností. Proto se vybudování základu ukáže jako lepší řešení v případě, že se plechová garáž používá ke svému primárnímu účelu -– jako parkovací místo pro motorová vozidla.

Teoreticky není příprava betonového základu nijak zvlášť složitá – zamýšleného výsledku se dosáhne po několika krocích. Prvním krokem je vytyčení obrysu garáže na zamýšleném místě. Dalším krokem je vykopání výkopu – měl by zasahovat do obrysu a přesahovat jej o 10 cm. Podle odborníků jsou dobré základy pro plechové garáže hluboké asi 50 cm.

Jakmile je výkop hotový, zbývá vylít beton. Pro dosažení nejlepších výsledků by se měla stavba garáže o nějakou dobu odložit. Plechová konstrukce by měla být postavena až několik dní – nebo nejlépe týden – po dokončení betonových základů.

S kým bych měl uzavřít smlouvu o zhotovení plechových základů garáže?

Základy pro plechové garáže – https://plechovegaraze-stalmex.cz/ si můžete zhotovit sami, ale vyžaduje to znalosti i stavební vybavení (hodí se například míchačka na beton). Z tohoto důvodu je vhodné najmout si na tento úkol profesionály – nejjednodušší je najmout si stavební firmu, která si s tímto úkolem poradí velmi rychle. To se doporučuje zejména investorům, kteří jsou časově vytížení.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist