Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak vykouzlit obývací pokoj snů?

Bře 1727 Autor: Redakce

Obývací pokoj je místem, kde přijímáte návštěvy, večer se scházíte s rodinou a trávíte svůj volný čas doma. Právě proto je důležité, aby působil reprezentativně, ale zároveň byl praktický a nabízel dost místa pro relaxaci. Jde tohle skloubit?

Krásný obývací pokoj si může zařídit každý nehledě na velikost místnosti a finanční rozpočet. Chce to jen dodržet pár zásad.

obyvaci pokoj

Pracujte chytře s prostorem

Majitele menších bytů potěší, že velké obývací stěny až ke stropu jsou už dávno zastaralým přežitkem. Dnes je nahrazují televizní stolky, případně drobné skříňky. Pamatujte, že čím méně nábytku do pokoje vměstnáte, tím bude vypadat vzdušnější a opticky větší.

Naopak ve velkých obývacích pokojích se nebojte pořídit jeden kus nábytku, který bude skutečně dominantní. Může to být velká sedačka, neobvyklý stůl, v rodinných domech bývají ústředním bodem krby.

Nemíchejte více stylů do sebe

Musíte si ujasnit, zda upřednostňujete moderní nebo třeba vintage styl. Moderní sedací soupravy ve výrazných barvách prostě nebudou ladit ke starým dřevěným skříňkám s ozdobným vyřezáváním. Jestli si nejste úplně jistí, co se k sobě hodí, proberte to s odborníky, nebo se inspirujte u profesionálních designérů. Vždyť na internetu najdete spoustu fotek překrásných obýváků. Ostatně nápady na krásný interiér často objevíte přímo u prodejců. Například v e-shopu Nábytek-Elegance.cz u každého kusu nábytku uvidíte jeho fotku v místnosti.

obyvaci pokoj

Kombinujte neutrální barvy

Víte, jaké barvy jsou v interiéru moderní v letošním roce? Zelená, temně modrá, pastelově růžová a sluníčkově žlutá. A tušíte, které to budou za rok nebo za dva? Nemáme ani zdání. A přesně z toho důvodu byste se neměli příliš nechat ovlivnit barevnými trendy. Nejlepší je pořídit si základní kousky v neutrálních barvách – šedá, bílá, černá, hnědá, béžová a pak je jen oživovat pomocí barevných doplňků. Letos můžete nakoupit třeba zelené povlaky na polštářky, potah na sedačku, vázy na poličku, závěsy apod. Za dva roky je vyměníte, nebude to tak nákladné jako koupě nové sedací soupravy.

Když správně zkombinujete jednotlivé kusy nábytku, nepřeženete to s barvami a necháte pokoj co nejvíc vzdušný, výsledek nemůže dopadnout jinak než excelentně.

obyvaci pokoj

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist