Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Jak vybrat zahradní domek

Říj 1815 Autor: Redakce

Zahradní domky můžete pomalu čím dál častěji vídat u rodinných domů, nebo také v zahrádkářských koloniích. Zahradní domky nemusí být jen praktickou záležitostí, ale mohou také skvěle doplnit ráz vaší zahrady a stát se tak skvělým designovým doplňkem. Jen nesmíte při jeho výběru šlápnout vedle. Při jeho výběru je důležité se řídit několika důležitými aspekty.

K čemu bude zahradní domek sloužit?

Prvním důležitým bodem je popřemýšlet nad tím, k čemu vám bude domek sloužit a podle toho se řídit při správném výběru. Zahradní domek totiž nemusí být jen místo, ve kterém uskladníte zahradní nářadí, ale může být také místem, které vám v letních měsících poskytne místo, kde si budete moci v klidu vychutnat svou oblíbenou kávu. Je dokonce možné si na domku zvolit i počet otevíratelných oken a dveří. Dalším důležitým aspektem je velikost domku. Zahradní domky, které jsou určené jen pro uskladnění nářadí, jsou obvykle menších rozměrů, zatímco víceúčelové domky jsou o něco větší. Jejich rozměr se obvykle pohybuje kolem 25 m2.
I když se rozhodnete, že v domku uskladníte jen nářadí, je důležité si pořádně rozmyslet jeho rozměr. Velmi záleží na tom, jaké nářadí v něm budete skladovat. Pokud víte, že v něm uskladníte jen pár zahradního náčiní, bude vám nejspíše stačit menší domek. Jestliže ale víte, že v něm bude uloženo opravdu velké množství věcí, je dobré si jeho rozměr pořádně promyslet tak, aby se vám do něho vše vešlo.

hlinikovy zahradni domek

Zahradní domek s posezením a grilováním

Pokud jste po dlouhém přemýšlení došli k názoru, že se vám bude více hodit zahradní domek, do kterého budete moci nějaké to nářadí uskladnit a zároveň vám ale bude také sloužit k odpočinku a relaxaci, rozhodně není na místě podceňovat jeho velikost. V takovém zahradním domku lze vytvořit i prostor, ve kterém bude možné přespávat a spát vedle sekačky, nebo lopaty se vám jistě nebude chtít. Zahradní domky, které jsou uzpůsobeny těmto účelům, jsou opravdu veliké a jejich vnitřní prostor je opravdu velmi dobře řešený tak, abyste v něm vše uskladnili a zároveň zde mohli pohodlně odpočívat.

Jaký zvolit materiál?

hlinikovy zahradni domekPokud jste již vyřešili otázku velikosti zahradního domku, je před vámi další zásadní otázka a to výběr materiálu. První možností je zvolit klasický plechový zahradní domek. Tento materiál se používá hlavně pro domky, které jsou určené převážně jen jako místo, ve kterém uskladňujeme nářadí. Největší výhoda plechových domků je převážně v tom, že tento materiál je v podstatě bezúdržbový, velmi snadno se instaluje, je lehký a zároveň odolný vůči povětrnostním vlivům. Pokud se však tento domek ukotví bez pořádné základny, bude nejspíše velmi nestabilní. Jeho nevýhodou je hlavně vzhled. Ten totiž například dřevěným domkům nesahá ani po paty.

Plastový zahradní domek se velmi podobá kovovým

Má stejné benefity, jako je například odolnost, lehká údržba a snadná instalace. Jeho plus, což je nízká hmotnost, se však velmi snadno může stát také nevýhodou. Díky tomu totiž domek není příliš stabilní.

A jako poslední možnost tu máme dřevěný zahradní domek

Dřevo je bez pochyb jeden z nejhezčích materiálů. Takový zahradní domek může skvěle podtrhnout ráz vaší zahrady a také se často používá na zahradní domky, které slouží i k relaxaci. Péče o dřevěný zahradní domek je však o trochu náročnější. Bude třeba jej každý rok natřít impregnací, ale práce se vám určitě vyplatí.

dreveny zahradni domek

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist