Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak vybrat vhodné prostěradlo

Říj 1709 Autor: Redakce

V posteli nepochybně trávíme poměrně dlouho času, a proto rozhodně nikdo z nás nepochybuje o tom, že je důležité mít kvalitní matraci, rošty a přikrývky. K tomu všemu ale neodmyslitelně patří také kvalitní a příjemné povlečení a v neposlední řadě také prostěradlo. Jde bohužel o věc, kterou spousta z nás často přehlíží a výběru prostěradla nevěnuje dostatečnou pozornost a často vybere to nejlevnější bez jakéhokoli ohledu na materiál.

prosteradla

Z jakých materiálů lze vybírat?

Jersey prostěradla
Jde o velmi oblíbená prostěradla, která jsou vhodná především pro letní období, protože jsou velmi lehká, prodyšná a skvěle dokáží absorbovat vlhkost. Vyrobena jsou ze 100% bavlny, kvalita materiálu je tedy rozhodně zaručena. Takové to prostěradlo je navíc velmi jednoduché na postel umístit a to především protože jsou vyráběna jako napínací. Díky jejich materiálu ani není nutné je žehlit. Prostěradlo z tohoto materiálu vám tak dokáže mimo jiné ušetřit také spoustu času.

Plátěná prostěradla
Prostěradla z tohoto materiálu jsou stále velmi oblíbená a to hlavně milovníky klasiky. Provádějí se v různých provedeních a to jako klasické, či napínací, záleží tedy jen na vás, který způsob je pro váš bližší. Plátěná prostěradla jsou také vyráběna ze 100% bavlny, jsou velmi prodyšná a díky tomu jsou také vhodná i do horkých letních dní. V dnešní době navíc prostěradla z tohoto materiálu jsou již k dostání i ve všech možných barevných provedeních.

Froté prostěradla
I tento materiál můžeme bez obav nazvat jedním z nejoblíbenějších. Froté prostěradlo se vyrábí ze směsi bavlny a polyesteru. Kvalitu poznáme podle uvedené gramáže. Vybírat můžete z velmi široké barevné škály, dá se říct, že si vybere i opravdu náročný zákazník. Tyto prostěradla se řadí mezi napínací, které opět mají nežehlivou úpravu, stačí je tedy jen vyprat, nechat uschnout a hned můžete povléct na matraci.

Mikrofroté prostěradla
Jde o novinku, velice podobnou froté prostěradlům, jsou však na dotek mnohem jemnější. Jejich jemnost zajišťuje především to, že jsou vyráběny z velmi jemného mikrovlákna. Právě to, zaručuje to, že je prostěradlo velice příjemné na dotek a bude se vám na něm krásně usínat.

Nepropustná prostěradla
Prostěradlo z takového materiálu je velmi vhodné pro malé děti, či pro osoby trpící inkontinencí. Celý povrch prostěradla je z froté materiálu, přičemž povrch povlečení chrání vrstva polyuretanu. Prostěradlo se dá navíc jednoduše vyprat v pračce, nejedná se tedy o jednorázovou záležitost.

Víte jak vybrat správnou velikost?
Vybírání správné velikosti prostěradla se vždy řídí podle toho, jak velké máme matrace. Je tedy nutné pečlivě změřit šířku a výšku matrace a podle těchto rozměrů se řídit při výběru velikosti prostěradla. Mějte se však na pozoru, důležitá je i výška matrace. Naprostá většina prostěradel se totiž vyrábí pro matrace do výšky 16 centimetrů. V případě, že tedy na posteli máte atypickou, vyšší matraci bude lepší nechat si vyrobit prostěradlo šité na míru.

Při výběru však také nezapomínejte zohledňovat zemi původu prostěradla. Je vždy dobré kupovat prostěradlo, o kterém víme, že bylo vyráběno kvalitní cestou a bude také odpovídat normám Evropské unie.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist