Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak vybrat správnou kliku?

Úno 1212 Autor: Redakce

Zvolit správnou kliku se může zdát obtížné. Na výběr máte desítky druhů, barev a motivů dveřního kování. Právě proto jsme pro vás nachystali návod, jak si jednoduše s výběrem kliky poradit. Nejprve je potřeba zvolit, jestli chcete kliku do interiéru nebo venkovní kliku. Liší se zejména zpracováním. Při výměně kliky je důležité, aby rozteč šroubů seděla s původním kováním, případně aby otvory od předešlého kování překryla.

Venkovní kliky

venkovni klikyU venkovní kliky je potřeba klást důraz na kvalitu materiálu. Díky povrchovým úpravám je venkovní kování s vysokou životností při nepříznivých povětrnostních podmínkách. Kvalitní venkovní kování použijete u vchodových, balkonových či jakýchkoliv jiných exteriérových dveřích. Samozřejmostí by mělo být splnění důležitých standardů bezpečnosti kování. Takové kování najdete na webovém portálu kliky-kovani.cz. Ze širokého sortimentu a mnoha variací tvarů, materiálů a provedení si pak snadno vyberete to pravé kování pro vaše dveře.

Interiérové kliky

interierove klikyU interiérových je pouze na vás, jestli hledáte unikátní designový kousek nebo pouze funkční kování za skvělou cenu. Je jasné, že se nejedná o zboží, které kupujete dnes a denně. Vzhledem k vysoké životnosti si dobře rozmyslete, jaké kliky vyberete-budete je mít v interiéru po dlouhou dobu. Vybírat můžete přímé linie nebo rafinované křivky, funkční nebo zdobný vzhled. Stejně široká je nabídka materiálů a zpracování. Třebaže jde u tohoto druhu klik především o design, kvalita a bezpečnostní standardy by neměly být opomíjeny. První zvolíte Typ kování, jestli chcete kliku se štítovým kováním nebo rozetovým kováním.

U štítové kliky je nutné zvolit požadovanou rozteč – vzdálenost mezi osou kliky a osou otáčení klíče. Standartní vzdálenost je 72 mm, nebo 90 mm. U bezpečnostního kování se používá také rozteč 92 mm.

U kování s koulí nebo s madlem se uvádí, zdali se jedná o kliku pravou (označujeme R) nebo levou (označujeme L). Představte si dveře, na kterých bude kování umístěno, a představte si, že stojíte před nimi – sáhněte rukou, abyste je „otevřeli“ – pokud natáhnete automaticky pravou ruku, jedná se o pravou kliku), pokud jste natáhli levou, klika bude levá. Pokud si pořád nejste jisti, jak správně vybrat kliku, obraťte se na jednoho z největších specializovaných prodejců u nás – kliky-kovani.cz , kde vám ochotně poradě a doporučí vhodný typ klik.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Jak vybrat správnou kliku?
Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist