Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak v podkroví zabránit únikům tepla?

Lis 2229 Autor: Komerční sdělení

Jak za topení neutratit majlant? Začněte u střešních oken. Právě těmi může unikat až 45 % tepla. Poradíme, co u nich zkontrolovat, kdy je vyměnit i jaké doplňky přidat.

Jak v podkroví zabránit únikům tepla? Věnujte pozornost střešním oknům

S přicházející zimou řešíte, jak za topení neutratit majlant? Začněte u střešních oken. Právě těmi může unikat až 45 % tepla. Poradíme, co u nich zkontrolovat, kdy je vyměnit i jaké doplňky přidat pro maximální efekt.

uniky tepla podkrovi

Foto: rotostresniokna.cz

Vsaďte na osvědčenou kvalitu

Když v zimě chcete ušetřit za topení, co uděláte? Klasická odpověď zní: obleču další vrstvu oblečení a prostory začnu vytápět na nižší teplotu. To je samozřejmě jedno z možných řešení. Zamyslete se ale také nad tím, jak bránit úniku tepla. Zkontrolujte, zda není čas na výměnu střešních oken.

Význam střešních oken někteří podceňují. Podle odborných termovizních měření jsou přitom právě zasklené plochy zdrojem největších tepelných ztrát. Jakmile si tedy všimnete většího množství kondenzátu na vnitřní straně oken, nevyhovujícího stavu zasklení či poškozeného rámu, je vhodné renovaci střešních oken už dál neodkládat.

Nová střešní okna mají skvělé termoizolační schopnosti, dlouhou životnost i moderní vzhled. Abyste se na jejich kvalitu mohli 100% spolehnout, zvolte renomovaného výrobce s dobrou pověstí. Za německou společností Roto stojí desítky let zkušeností i tisíce spokojených zákazníků. Střešní okna Roto jsou navíc vyrobená bez emisí, a tedy zdravotně zcela nezávadná.

uniky tepla

Foto: rotostresniokna.cz

Využijte sílu doplňků

Tepelné ztráty můžete ještě snížit, když k oknům pořídíte vhodné doplňky. Skvělých výsledků dosáhnete s lamelovou roletou Roto pro střešní okna. Pokud ji v chladných dnech zatáhnete a úplně zatemníte, z místnosti vám unikne mnohem méně tepla. Venkovní stínění vám navíc zajistí maximální míru soukromí, i když v zimě budete svítit už během odpoledne.

Lamelové rolety nemají pouze sezónní využití. Oceníte je také v létě, kdy budou bránit přehřívání podkrovních prostor. Samozřejmě platí, že i při zcela zatažené roletě lze větrat bez omezení. Zároveň se můžete spolehnout na přirozenou ochranu před hlukem, což uvítáte zejména pokud bydlíte v blízkosti rušné silnice.

Montáž venkovních lamelových rolet Roto je rychlá a nenáročná. Ideálně k ní doporučujeme přistoupit současně s renovací střešních oken. K dispozici je varianta na manuální ovládání i alternativy na elektrický a solární pohon. Ať už vyberete jakoukoliv, svými vlastnostmi vás rychle přesvědčí, že rozhodně nejde jen o pěkný designový prvek.

uniky teola v podkrovi

Foto: rotostresniokna.cz

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist