Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Jak udržet kočky daleko od pokojových rostlin

Čvc 2131 Autor: Claudie Kornelová

Kočky, zvědavá stvoření, která se ráda potulují po domě a seznamují se s vašimi rostlinkami. Bohužel ne vždy tím způsobem, o jaký byste stáli. Rády je, jak jistě každý milovník a majitel kočiček ví, okusují, dotýkají se jich a nebo je packou shazují na zem. Pokud i vy patříte k těm lidem, kteří toto moc dobře znají a jste z toho již nešťastní, neboť už nevíte, jak v tom kočičce zabránit, nezoufejte. Přinášíme rady, jak udržet vaše čtyřnohé přátelé daleko od vašich pokojovek.

kočka

Zamezte kočkám v přístupu k vašim rostlinkám. Zdroj foto: Pixabay.com – StockSnap

Nasypte trochu kajenského pepře

Kajenský a mletý pepř dokáže otrávit většinu těchto malých kočkovitých šelem. Je proto dobré, abyste jím posypali místa kolem vašich květináčů s pokojovkami. Díky tomu si kočička příště žvýkání listů dvakrát rozmyslí.

Přidejte vrstvu kamínkového mulče

Možná jste již několikrát přistihli vaší kočičku, jak si hrabe jamku ve vašem květináči. Nejen, že je to neestetické, ale také to poškozuje jemné kořeny rostlin. Chcete-li se tohoto problému zbavit, položte na hlínu vrstvu dekorativních oblázků, mušlí, drsné borovice či rozbité keramiky. Tento tip dodá rostlinkám atraktivní vzhled a kočičky udrží daleko.

keramika

Přidejte na povrch květináčů trochu rozbité keramiky. Zdroj foto: Pixabay.com – eichjoernchen

Vytvořte ochrannou klec

Vytvořte si klec za pomoci kartonových krabic, lepenky a plastu s hrubou a špičatou strukturou. Kočky se pak potulování mezi rostlinkami vzdají velmi rychle.

Snažte se kočku s rostlinkami znepřátelit

Vaši chlupatí přátelé nemají rádi vůně některých rostlin. Můžete to využít ve svůj prospěch a vytvořit hranici z levandule, ruélie, poleje obecné či citronového tymiánu, které ochrání vaše oblíbené rostliny.

levandule

Znepřátelte kočky a vaše rostlinky pomocí levandule. Zdroj foto: Pixabay.com – Atanas Paskalev

Využijte citrusové kůry

Po vymačkání citronu do čaje nevyhazujte jeho slupky. Místo toho je nakrájejte na malé kousky a položte kolem rostlin. Můžete použít i kůru z pomeranče. Pro efektivnější výsledky obnovujte každý týden.

Vytvořte lepivý povrch

Využijte oboustranné lepící pásky, abyste odradili kočky od vašich květináčů. Je to vynikající bariéra, který skutečně funguje a kočky ji nesnáší. Hlavně nenechávejte prostor pro skákání mezi lepenkou a květinou.

lepenka

Kočky nesnáší lepkavé povrchy. Zdroj foto: Pixabay.com – WikimediaImages

Zapojte kávu a tabák

Kombinace těchto dvou věcí je pro kočky obzvláště nepříjemná. Nasypte starou kávu a zbytky dýmkového tabáku nebo čerstvý tabák kolem pokojových rostlin. Díky tomu se k rostlinám kočky ani nepřiblíží.

Použijte citrusový sprej

Většina kočkovitých šelem nesnáší ostrou citrusovou vůni. Vytvořte si domácí sprej pomocí několika kapek éterického citrusového oleje, který smícháte s menším množstvím vody. Můžete také použít éterický olej z eukalyptu, levandule či citronely – fungují stejně dobře.

citron

Citron je vaše jistota! Zdroj foto: Pixabay.com – Richard John

Bavlněné kuličky s octem a Listerinem

Dalším pachem, který kočky nesnáší je ocet a Listerin. Tyto dva atypické domácí prostředky fungují výborně v případech, že se snažíte odehnat vaše chlupaté mazlíky. Namočte vatové kuličky do těchto dvou „repelentů“ a rozmístěte je kolem svých oblíbených rostlinek.

Zabavte své čtyřnohé mazlíčky

Odveďte pozornost vaší kočky pěstováním rostlin, kterou bude milovat. Ano, máme na mysli Šantu kočičí, která je známá, jako tráva pro kočky. Pěstujte ji doma ve velkých, robustních květináčích mimo vaše pokojovky, které se snažíte ochránit. Tento trik udrží vaší kočku zabavenou na celé hodiny a ochrání vaše něžné rostlinky před pohromou.

kočka

Zasaďte si doma Šantu kočičí, váš mazlíček jí bude milovat. Zdroj foto: Pixabay.com – CatCrazy

Pověste své rostlinky

Nejjednodušší způsob, jak ochránit rostlinky před zvídavými kočkami je, že je pověsíte někam hodně vysoko. Pěstujte je v okrasných, závěsných truhlících, které jejich vzhledu dodají ještě větší přitažlivost a zároveň udrží vašeho miláčka v dostatečné vzdálenosti.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist