Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Jak uchránit stromky před okousáním zvěří

Pro 1202 Autor: Redakce

ochrana stromuO mladé, čerstvě vysázené stromky je třeba nejen se dobře starat, ale i je dobře chránit. Co ale může těmto dřevinám hrozit? Nejčastější hrozbou je okousání kmene volně žijící zvěří, která se v okolí vyskytuje. Právě v mládí jsou tomuto poškození stromky nejnáchylnější.

Tento způsob ublížení totiž stromkům, nebo okrasným dřevinám vadí hlavně z jednoho důvodu. Zvěř jim poškodí svrchní kůru, a tím dřeviny poté vysychají. Úroda se tím výrazně snižuje a ani stromy pak nevypadají zdravě a pěkně.

Jak je tedy ale účinně a efektivně ochránit, bez toho, abychom jim ještě více uškodili? Do nedávna se používala pouze mechanická ochrana dřevin, což znamenalo omotat kmeny stromků plastikovým pletivem. Přes to se pak zvěř nemohla dostat a následně kůru okousat.

Repelenty proti zvěři

Dnes už je však na trhu spousta chemických přípravků, které vám pomohou zachovat kůru stromů zdravou a neporušenou.

repelenty proti zveriTyto přípravky zvířat na dálku odpudí a zároveň nezamezují růstu stromu. Tyto přípravky se dají aplikovat dvěma způsoby. Jedním je natření a druhým je postřik. Natřením spotřebujeme méně přípravku, ale zase déle trvá, než se ho strom nadobro zbaví. Třeba i několik let. U postřiků jednoznačně vyplýtváme větší množství látky.

Problém u těchto přípravků spočívá v tom, že si na ně zvěř časem zvykne a ve výsledcích a ve výsledcích je ignoruje, takže tím ztrácí svou funkci. Když srovnáme trvanlivost, tak pletivo vydrží určitě déle, je totiž vyráběno z kvalitních plastů, které něco vydrží. A samozřejmě postřiky nejsou příliš šetrné a ekologické k životnímu prostředí. Někdy je však dobré, nebo potřebné oba způsoby zkombinovat, a teprve pak dojde k odpuzení zvěře.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvn 2023>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist