Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak to udělat, aby byla matrace pohodlnější

Kvě 2123 Autor: Claudie Kornelová

Spánek je pro naše duševní i fyzické zdraví velmi důležitý. S tím je spojená i kvalita matrace na níž odpočíváme. Pokud trpíte problémy se spaním, protože je vaše matrace hrudkovitá, tvrdá nebo má jiné „mouchy“, tak nezoufejte. Nemusíte hned utíkat do nejbližšího obchodu a kupovat novou. My vám řekneme, jak si můžete zpohodlnit tu, kterou máte nyní doma.

spánek

Matrace je pro kvalitu spánku důležitá. Zdroj foto: Pixabay.com – Victoria_Borodinova

Pokud jste se někdy probudili s bolavými zády či zatuhlým krkem, tak pravděpodobně víte, jaké je spát na nekvalitní a tvrdé matraci. Život je příliš krátký na špatný spánek. Někdy si bohužel nemůžeme dovolit pořídit zcela novou, protože nebývají příliš levné. Ať už na novou postupně šetříte a nebo chcete vylepšit vaší současnou, přečtěte si některou z našich rad, jak ji udělat pohodlnější.

Vyzkoušejte postelovou přistýlku

Přistýlka se na matraci buď pokládá a nebo připevňuje. Jejím účelem je poskytnout vrstvu polstrování pro zvýšení pohodlí, podpory nebo zakrytí nerovností na matraci. Přistýlka se obvykle skládá z vrstvy pěny, která se může pohybovat od tenké (5 cm) do silné (10 cm a více). Mezi další možnosti patří prachové peří, paměťová pěna a chladící gelové pěny. Všechny jsou velmi účinné pokud jde o poskytnutí většího komfortu.

Zkuste chránič na matraci

Ačkoli je chránič na matrace tenčí, než přistýlka, tak dokáže dodat vaší matraci dostatečný komfort. Stačí, abyste ho natáhli po celé délce a šířce a navrch použili prostěradlo. Matracové chrániče jsou k dostání v mnoha materiálech, včetně prachového peří, pěny, bavlny. Nabízejí různé úrovně podpory, měkkosti i ochrany.

chránič

Chránič může pomoci matraci změkčit. Zdroj foto: Pixabay.com – Ebowalker

Pořiďte si tělový polštář

Pokud vám matrace způsobuje bolesti různých částí těla, tak byste měli vyzkoušet tělový polštář. Díky němu se budete budit svěží a odpočatí. Tělové polštáře obvykle měří mezi 122 a 244 cm na délku a mezi 38 až 50 cm na šířku (ačkoli v dnešní době je už výběr velikostí mnohem větší). Je ideální pro lidi, kteří spí na boku. Poskytuje podporu celému tělu, která může zlepšit vyrovnání a snížit tlak na klouby a svaly – což nám způsobuje spaní na špatné matraci. Pokud zatím nechcete investovat do tělového polštáře, protože nevíte, zda by vám vyhovoval, tak nejdřív vyzkoušejte spát na boku s polštářem mezi koleny.

Zainvestujte do nového polštáře

Pokud se vám nedaří se dobře vyspat, problémem může být polštář. Skutečně pohodlný polštář, který podporuje vaši hlavu a krk, může mít zásadní význam a dokonce může vykompenzovat špatnou matraci. Výběr toho nejlepšího polštáře závisí na vaší preferované spánkové poloze. Pokud spíte na zádech či břiše, tak vám může vyhovovat tenčí polštář. Spíte na boku? Pak pro vás bude lepší silnější a podpůrnější polštář.

polštář

Polštář může mít na svědomí váš špatný spánek. Zdroj foto: Pixabay.com – MG_Pictures

Pořiďte si vyhřívanou deku

Tento trik bude fungovat každému, kdo má matraci z paměťové pěny, která je příliš pevná a v důsledku toho působí nepohodlně. Vyhřívaná deka – nemusí být nastavena na nejvyšší stupeň hřejivosti – může pomoci změkčit paměťovou pěnu, což vám pomůže zajistit lepší odpočinek a pohodlí. Pokud však nemáte matraci z paměťové pěny nebo nemáte rádi příliš velké teplo, tak to pro vás není řešení.

Zkuste matraci otočit

Pokud máte starší matraci a nebo i moderní model, který již používáte nějaký ten pátek, vyzkoušejte ji vzít a překlopit. Její překlopení pomáhá rovnoměrnějšímu opotřebování a umožňuje vám tedy spát na straně méně opotřebované, což může být klíčem k lepšímu spánku. Než matraci převrátíte, zkontrolujte ji. Pokud máte jednostrannou matraci (to znamená, že jedna strana nemá polstrování a nelze na ní spát) nemůžete ji převrátit. Jednostrannou matraci však můžete čas od času otočit, což může mít za následek pohodlnější spací plochu.

matrace

Pomoci může i přetočení matrace. Zdroj foto: Pixabay.com – Jan Mallander

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist