Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak správně pečovat o nerezové nádobí? Máme pro vás 5 tipů

Lis 1829 Autor: Redakce

Nesprávným zacházením se může nerezové nádobí poškodit nebo změnit tvar. Velmi časté jsou také skvrny od vody. Přitom stačí dodržovat jenom pár nejzákladnějších pravidel a vaše oblíbené nepřilnavé nádobí bude po dlouhé roky stále jako nové.

nerezove nadobi

5 tipů pro péči o nerezové nádobí:

  1. DO SUCHA

Předtím, než začnete nádobí používat, je důležité jej vždy umýt horkou vodou a přípravkem na mytí nádobí. Před zapnutím sporáku nebo varné desky musí být nádobí zcela suché. Jedině tak docílíte toho, že se vám v hrnci nebo na pánvi nebudou tvořit tmavé skvrny.

  1. POZOR NA TEPLOTU

Při extrémním přehřátí (nad 400 °C) dochází ke změně barvy nádobí a k trvalému poškození dna. Nerez má vynikající tepelnou vodivost, proto stačí pouze přivést k varu a poté plamen na sporáku nebo stupeň na indukci stáhnout po maximální hodnotu dvou třetin. Takovým postupem šetříte nejen své nádobí, ale i energie.

  1. NECHTE HO VYCHLADNOUT

Mytí za tepla nebo prudké chlazení studenou vodou může vaše nádobí poškodit, obzvláště pak skleněné pokličky. Když máte nádobí s nepřilnavým povrchem, jedna z jeho výhod je právě ta, že nemusíte mít strach z údržby. I mytí s malým množstvím čisticího prostředku zajistí odstranění všech nečistot. Mytí nepřilnavého nádobí v myčce se nedoporučuje.

  1. DO MIKROVLNKY NEPATŘÍ

Žádné nerezové nádobí nepatří do mikrovlnné trouby. Vzájemnou reakcí může dojít k poškození jak nádobí, tak i mikrovlnky. Pokud sháníte nádobí do mikrovlné trouby, pak doporučujeme silikon nebo keramiku.

nerezove nadobi

  1. OSTRÉ HRANY

Pro přípravu jídla v nerezovém hrnci nebo pánvi vždy sáhněte po dřevěném nebo silikonovém nástroji. I drobný styk s jiným kovem či ostrými hranami může povrch narušit a výrazně tak zkrátit životnost vašeho nádobí.

Německá firma Zwilling je známá především pro své dokonale ostré nože. Portfolio produktů však kromě nožů, příborů a pomůcek pro kosmetiku a manikúru nabízí i bohatou škálu nerezového nádobí. Nerezové nádobí značky s tradicí od roku 1731 najdete v prodejnách Potten & Pannen – Staněk a na e-shopu Popasta.cz.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist